Home Rankingi Najlepsze filmy cyberpunkowe, których nie znacie

Najlepsze filmy cyberpunkowe, których nie znacie

Najlepsze filmy cyberpunkowe, których nie znacie

Do kin wchodzi hollywoodzka wersja Ghost in the Shell, zaś na horyzoncie widać Blade Runnera 2049. Cyberpunk znów będzie w modzie? Z tej okazji sprawdźcie najlepsze, ale mniej znane, cyberpunkowe filmy.

Wszyscy znamy takie tytuły jak Matrix, Blade Runner, oryginalny Ghost in the Shell. Cyberpunk to jednak wiele różnych mniej znanych i zapomnianych tytułów. Więcej o różnych filmach znajdziecie w naszym dziale, a poniżej znajdziecie perełki, które naszym zdaniem warto zobaczyć.

Co byście dodali do naszej listy? Czekamy na Wasze typy w komentarzach!
1Nirvana

Najlepsze filmy cyberpunkowe
Fot. materiały prasowe

Jimi, twórca gier komputerowych odkrywa, że jego najnowsze dzieło zatytułowane Nirvana, zostaje zainfekowane wirusem. Przez to, główny bohater gry zyskuje świadomość w wirtualnej rzeczywistości. Dodatkowo, cała sprawa ma związek z byłą dziewczyną bohatera, która w niewyjaśnionych okolicznościach od niego ucieka. Główny bohater rozpoczyna prywatne śledztwo.

Ten włosko-francusko-brytyjski cyberpunkowy obraz z główną rolą Christophera Lamberta to dzieło nietuzinkowe i bardzo, ale to bardzo osadzone w gatunku. Mamy tutaj wszystko, za co kochamy tego typu kino – wirtualną rzeczywistość, świetny klimat i wciągającą fabułę. Często pojawiają się w sieci komentarze, że to nieznany ojciec Matrixa.


Comment(6)

  1. „Johny Mnemonic” znalazł się na tej liście w trochę pomylony sposób, moim skromnym zdaniem, śmiem twierdzić, że ten film jest naprawdę dość znany.

  2. Jak możecie uważać, że ludzie interesujący się fantastyką nie znają „Johnego Mnemonica”??? Szkoda żeście Blade Runnera nie umieścili. 😉
    A na serio, to chyba lepiej było wspomnieć choćby o Scanner Darkly, który jest dużo mniej rozpoznawalnym filmem.

  3. Strange Days, Johnny Mnemonic, Existenz , czy 13th floor, to sa filmy tak bardzo znane ze nie mam pojecia co robia w tym zestawieniu. Jak juz robicie zestawienie to troche bardziej sie do tego przykladajcie. Pozdrawiam!

  4. Strange days? – ikona, nawet TV to puszczały, Johny Mnemonic – to samo – klasyk. Słabe te „nieznane”

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *