Home Rankingi Najlepsze filmy o zombie, których nie widziałeś

Najlepsze filmy o zombie, których nie widziałeś

Najlepsze filmy o zombie, których nie widziałeś

Europejskie i mało znane produkcje – oto najlepsze filmy o zombie, których z pewnością nie widziałeś!

Dead Set – Wielka Brytania 2008

NajlepszefilmyZombie1
Fot. materiały prasowe

Ciekawa miniprodukcja rodem z Wysp Brytyjskich. Głównymi bohaterami są uczestnicy reality show typu „Big Brother”, którzy nie są świadomi tego, że Wielką Brytanię opanowały zombie. Gdy bohaterowie dowiadują się, że stali się uczestnikami gry o własne przetrwanie, rozpoczyna się dramatyczna walka.

Trzeba przyznać, że całość bardzo fajnie wykorzystuje motyw klaustrofobicznych pomieszczeń narzuconych przez reality show ze znanymi chwytami horrorowymi.

La Horde – Francja 2009

NajlepszefilmyZombie2
Fot. materiały prasowe

Francuzi postawili na mocny survival horror, gdzie policjanci muszą zjednoczyć się ze złoczyńcami by przetrwać atak zombie. Cała akcja zaś rozgrywa się w opuszczonym budynku, który służył za kryjówkę bandytów.

Jest krwiście, jest emocjonująco i jest… typowo. Film czerpie ze wszystkich znanych nam motywów z filmów z zombiakami w roli głównej, zaś element połączenia wspólnie sił dwóch grup (policjanci i bandyci), które siebie nawzajem zwalczają, nakręca całą fabułę.

Zombie SS – Norwegia 2009

NajlepszefilmyZombie3
Fot. materiały prasowe

Obraz z Norwegii jest już kultowy wśród miłośników „zombie movies”. Fabuła nie jest tutaj najważniejszym czynnikiem – grupka studentów znajduje przeklęte złoto oddziału SS, które przywołuje nazistów jako zombie.

Najważniejsze w tym filmie to czarny humor, który wręcz wylewa się (tak jak i krew) strumieniami z ekranu. Do tego wszystko należy dodać świetne plenery i pomysłowość twórców w mordowaniu bohaterów.

Rammbock – Niemcy 2010

NajlepszefilmyZombie4
Fot. materiały prasowe

Z kolei tutaj mamy do czynienia z produkcją niemiecką, która przez dystrybutora była reklamowana jako „prawdziwa zombie love story”. A wszystko to za sprawą ciekawego spojrzenia na nieco wyeksploatowany gatunek.

Widać, że twórcy nie mieli pieniędzy na film, więc postanowili zbudować świetny klimat i postawili na kreatywność, a nie rozwałkę. Warto się filmowi przyjrzeć bliżej. Tym bardziej, że całość trwa zaledwie ponad 60 min.

Granica wytrzymałości – Polska 2012

NajlepszefilmyZombie6
Fot. materiały prasowe

Polacy nie gęsi, swoje zombie mają! Póki co tylko amatorskie, ale warto dać naszym rodzimym twórcom szansę. Jednym z nich jest Paweł Palenica, młody i zdolny reżyser, który mając zaledwie 19 lat zrealizował krótkometrażowy „Łowca Zombie”, gdzie świetnie operował budowaniem napięcia i montażem.

Teraz zaś stworzył kolejną produkcję zatytułowaną „Granica wytrzymałości”, która póki co wędruje po festiwalach, jednak również można ją obejrzeć legalnie w sieci. Dajcie chłopakowi scenariusz i dobrych aktorów, a jestem pewien, że doczekamy się dobrej polskiej produkcji o zombie.

Comment(1)

  1. Ble – Po pierwsze oprócz polskiej sieczki wszystkie widziałam! – więc z góry nie zakładaj że ktoś nie widział.
    Po drugie tytuł powinien chyba brzmieć:
    Europejskie i mało znane produkcje – oto najgorsze filmy o zombie, których z pewnością powinniście nigdy nie oglądać!

    Chyba, że tytuł miał na myśli to, że pozostałe filmy są jeszcze gorsze…

    W każdym razie oglądałam choć żałuje – nie polecam – dno i tony mułu, niezamierzone parodie, kpiny zero napięcia i absurdy – czyli klasa C bez tego „czegoś” co niekiedy sprawia iż film tej klasy nawet da się obejrzeć!

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *