Home Rankingi Najlepsze filmy o zombie, których nie widziałeś

Najlepsze filmy o zombie, których nie widziałeś

Najlepsze filmy o zombie, których nie widziałeś

Europejskie i mało znane produkcje – oto najlepsze filmy o zombie, których z pewnością nie widziałeś!

Dead Set – Wielka Brytania 2008

NajlepszefilmyZombie1
Fot. materiały prasowe

Ciekawa miniprodukcja rodem z Wysp Brytyjskich. Głównymi bohaterami są uczestnicy reality show typu „Big Brother”, którzy nie są świadomi tego, że Wielką Brytanię opanowały zombie. Gdy bohaterowie dowiadują się, że stali się uczestnikami gry o własne przetrwanie, rozpoczyna się dramatyczna walka.

Trzeba przyznać, że całość bardzo fajnie wykorzystuje motyw klaustrofobicznych pomieszczeń narzuconych przez reality show ze znanymi chwytami horrorowymi.

La Horde – Francja 2009

NajlepszefilmyZombie2
Fot. materiały prasowe

Francuzi postawili na mocny survival horror, gdzie policjanci muszą zjednoczyć się ze złoczyńcami by przetrwać atak zombie. Cała akcja zaś rozgrywa się w opuszczonym budynku, który służył za kryjówkę bandytów.

Jest krwiście, jest emocjonująco i jest… typowo. Film czerpie ze wszystkich znanych nam motywów z filmów z zombiakami w roli głównej, zaś element połączenia wspólnie sił dwóch grup (policjanci i bandyci), które siebie nawzajem zwalczają, nakręca całą fabułę.

Zombie SS – Norwegia 2009

NajlepszefilmyZombie3
Fot. materiały prasowe

Obraz z Norwegii jest już kultowy wśród miłośników „zombie movies”. Fabuła nie jest tutaj najważniejszym czynnikiem – grupka studentów znajduje przeklęte złoto oddziału SS, które przywołuje nazistów jako zombie.

Najważniejsze w tym filmie to czarny humor, który wręcz wylewa się (tak jak i krew) strumieniami z ekranu. Do tego wszystko należy dodać świetne plenery i pomysłowość twórców w mordowaniu bohaterów.

Rammbock – Niemcy 2010

NajlepszefilmyZombie4
Fot. materiały prasowe

Z kolei tutaj mamy do czynienia z produkcją niemiecką, która przez dystrybutora była reklamowana jako „prawdziwa zombie love story”. A wszystko to za sprawą ciekawego spojrzenia na nieco wyeksploatowany gatunek.

Widać, że twórcy nie mieli pieniędzy na film, więc postanowili zbudować świetny klimat i postawili na kreatywność, a nie rozwałkę. Warto się filmowi przyjrzeć bliżej. Tym bardziej, że całość trwa zaledwie ponad 60 min.

Granica wytrzymałości – Polska 2012

NajlepszefilmyZombie6
Fot. materiały prasowe

Polacy nie gęsi, swoje zombie mają! Póki co tylko amatorskie, ale warto dać naszym rodzimym twórcom szansę. Jednym z nich jest Paweł Palenica, młody i zdolny reżyser, który mając zaledwie 19 lat zrealizował krótkometrażowy „Łowca Zombie”, gdzie świetnie operował budowaniem napięcia i montażem.

Teraz zaś stworzył kolejną produkcję zatytułowaną „Granica wytrzymałości”, która póki co wędruje po festiwalach, jednak również można ją obejrzeć legalnie w sieci. Dajcie chłopakowi scenariusz i dobrych aktorów, a jestem pewien, że doczekamy się dobrej polskiej produkcji o zombie.

 • Otemo

  Ble – Po pierwsze oprócz polskiej sieczki wszystkie widziałam! – więc z góry nie zakładaj że ktoś nie widział.
  Po drugie tytuł powinien chyba brzmieć:
  Europejskie i mało znane produkcje – oto najgorsze filmy o zombie, których z pewnością powinniście nigdy nie oglądać!

  Chyba, że tytuł miał na myśli to, że pozostałe filmy są jeszcze gorsze…

  W każdym razie oglądałam choć żałuje – nie polecam – dno i tony mułu, niezamierzone parodie, kpiny zero napięcia i absurdy – czyli klasa C bez tego „czegoś” co niekiedy sprawia iż film tej klasy nawet da się obejrzeć!