Home Rankingi Najlepsze filmy – Showmax. Co warto obejrzeć?

Najlepsze filmy – Showmax. Co warto obejrzeć?

Najlepsze filmy – Showmax. Co warto obejrzeć?

Jakie są najlepsze filmy na Showmax? Przed Wami lista filmów, które warto zobaczyć na Showmax. Który film Waszym zdaniem jest najlepszy?

Poniżej znajdziecie listę filmów na Showmax – to naszym zdaniem najlepsze filmy, które można zobaczyć na popularnej platformie. Wszystkie filmy dostępne są na Showmax Polska, dlatego nie gwarantujemy, że będąc w innym kraju, będzie możliwość obejrzenia tych samych filmów.

Które filmy na Showmax są Waszym zdaniem najlepsze? A może nie zawarliśmy w liście filmów na Showmax tytułów, które powinny się tutaj znaleźć? Dajcie znać w komtentarzach, jeszcze polecacie.

1Najlepsze filmy - Showmax #1

Ojciec chrzestny

O czym jest film Ojciec chrzestny?

Przedstawia historię rodziny Corleone. Zmaga się ona z problemami, które zrozumie tylko inny gangster. Mimo tego, reżyser Francis Ford Coppola, stworzył obraz pełen odniesień zrozumiałych dla zwykłego zjadacza chleba. Niesforne dzieci, kłopoty w pracy, zacięta bramka na autostradzie – to wszystko może przydarzyć się i Tobie.

Dlaczego warto zobaczyć film Ojciec chrzestny?

Jest to ekranizacja powieści Mario Puzo, która do dziś jest punktem odniesienia dla kina mafijnego. Marlon Brando stał się ucieleśnieniem Ojca gangsterskiej rodziny. Jeśli słyszymy „Don”, to wiemy, że „Don Corleone”. Gratką są kreacje innych artystów, którzy chociaż młodzi wiekiem, to pokazali, że jeszcze nie raz zdobędą widownię: Al Pacino, Robert Duvall, James Caan i oczywiście Diane Keaton. No i ten motyw na trąbkę od Nino Rota, niezapomniany!

Milczenie owiec

O czym jest film Milczenie owiec?

Wiesz jak jest, młodość musi się wykazać, musi udowodnić, że stać ją na wiele. Ale słuszną ścieżkę wskaże tylko mentor. Niby nic, historia stara jak świat, ale jeśli tym mentorem staje się demoniczny kanibal, to mamy zapowiedź czegoś naprawdę ciekawego. Jak złapać zabójcę i samemu wyjść z tego z pulsem? Oto jest pytanie.

Dlaczego warto zobaczyć film Milczenie owiec?

Film trzyma w napięciu, jak mało który. Chociaż Jodie Foster pojawiła się już wcześniej na ekranie w głośnym „Taksówkarzu”, to właśnie w „Milczeniu owiec” pokazała, że nie jest aktorką jedno filmu. Dzięki temu możemy cieszyć się jej obecnością na ekranie do dzisiaj.

Wyspa tajemnic

O czym jest film Wyspa tajemnic?

Detektyw trafia na wyspę i musi rozwikłać tajemnicę. Tyle wiesz z tytułu, a jednak jest to film, który w zestawieniach najlepszych obrazów ląduje wysoko. Nie bez powodu. Scenariusz to majstersztyk, który sięga do najlepszych wzorców kina noir. Więcej nie powiem, bo potem będzie awantura, że film zespoilerowany.

Dlaczego warto zobaczyć film Wyspa tajemnic?

DiCaprio jest w świetnej formie i razem z Martinem Scorsese prowadzi odbiorcę przez gąszcz zagadek. To jest jeden z tych filmów, który najłatwiej komuś popsuć spoilerem, więc zobacz go, zanim ktoś Ci wszystko popsuje!

Pluton

O czym jest film Pluton?

Kultowy film o Wietnamie. Zobacz jak kuła się stal i że chociaż Pan Bóg kule nosi, to jednak człowiek strzela. Bezpardonowe rozliczenie się z traumą wojny w Wietnamie, no ale cóż – dla Olivera Stone’a bycie miłym i przyjemnym nigdy nie było priorytetem.

Dlaczego warto zobaczyć film Pluton?

Pluton pozostaje w pamięci na długo. W podobny sposób jak „Full Metal Jacket” i „Rambo” film stara się zadawać pytania, czy było warto wysyłać młodych chłopców na wojnę wietnamską i gdzie jest granica ludzkiej wytrzymałości.

Gladiator

O czym jest film Gladiator?

Starożytny Rzym i historia też stara jak świat – Zemsta. Zobacz jak człowiek, któremu odebrano wszystko, idzie po wszystko. Zobacz walki na śmierć i życie, poczuj się jak widz w Koloseum. Film wciąga od pierwszej minuty i odpuszcza dopiero kwadrans po napisach – serio!

Dlaczego warto zobaczyć film Gladiator?

Gdyby nie ta kreacja, to nie wiemy, czy Russell Crowe byłby tam, gdzie jest dzisiaj. Absolutny szczyt formy jego i świetnego antagonisty Joaquina Phoenixa sprawiają, że seans staje się więcej niż przyjemnością. To spektakl od którego nie sposób się oderwać. Jeśli jeszcze nie masz na swoim koncie 10/10 na filmwebie, to po tym filmie będzie pierwsza.

Bękarty wojny

O czym jest film Bękarty wojny?

Wiemy jak było. Była wojna, było ciężko. Ale co się stanie, jeśli za ukazanie walki nazistów z ruchem oporu zabiera się Quentin Tarantino? Mieszanka wybuchowa. Czy pisałem o tym, że w tym filmie chcą zabić Hitlera? No to już napisałem.

Dlaczego warto zobaczyć film Bękarty wojny?

To ten film dał nam Christophera Waltza. Jako cyniczny, niemiecki oficer kradnie cały film, chociaż na ekranie widzimy także włosko mówiącego Brada Pitta, którego ‘Buongiorno’ będzie Wam się śnić po nocach. Ewidentnie warto!

Sens życia według Monty Pythona

O czym jest film Sens życia według Monty Pythona?

Czy Monty Pythona można wytłumaczyć? Można próbować. Film jest zbiorem historii na temat życia. Fabuła jest raczej luźna, więc nie ma się co o nią martwić. Jeśli lubisz Latający Cyrk Monty Pythona to z pewnością spodoba Ci się ten obraz. A jeśli nie znasz, to trzeba poznać!

Dlaczego warto zobaczyć film Sens życia według Monty Pythona?

Absurdalny humor, ale nie natarczywy. Ogląda się z przyjemnością i z uśmiechem. Co prawda nikt na nim ze śmiechu nie umarł, tak jak na „Rybce zwanej Wandą” Johna Cleesa, ale podejrzewam, że niejeden próbował.

Fargo

O czym jest film Fargo?

W najnudniejszym amerykańskim stanie dzieją się dziwne rzeczy. Minnesota raczej nie kojarzy się nikomu z niczym. To nie jest Floryda, Nevada, Kalifornia, czy Texas. Film zaczyna się powoli, ale kończy w świetnym stylu. Tego się nie zapomina.

Dlaczego warto zobaczyć film Fargo?

W „Fargo” możecie zobaczyć Williama H. Macy’ego. To aktor, na którego widok wołacie: „Hej! Znam go!”, ale za nic nie powiecie jak się nazywa. Teraz już będziecie wiedzieć. Wspólnie ze Stevem Buscemim, Francis McDormand i Peterem Stormare tworzą mieszankę wybuchową. „Fargo” trzeba zobaczyć!

Ostatnia Rodzina

O czym jest film Ostatnia Rodzina?

Historia Zdzisława Beksińskiego i jego rodziny. Na pewno znacie jego sztukę, ale czy wiecie, jak wyglądało jego życie? Z pozoru normalne gospodarstwo domowe. Mąż, żona i syn. Ale czy wszystko może być proste, kiedy każdy ma swój charakter i nie zawaha się go użyć?

Dlaczego warto zobaczyć film Ostatnia Rodzina?

Wspaniały film biograficzny. Zajmuje się niełatwym tematem życia Beksińskich. Nie obiecujemy, że zawsze będzie to film lekki, łatwy i przyjemny, ale trzeba go zobaczyć. Scenografia, kostiumy i research postaci przekładają się na wysokiej klasy obraz. Tak jak z „Bogami”, prosimy o więcej!

Zagubiona Autostrada

O czym jest film Zagubiona Autostrada?

Thriller o historii zabójstwa. Saksofonista znajduje na schodach swojego domu kasetę. Okazuje się, że zawiera ona nagranie morderstwa żony muzyka. W czasie oglądania kasety saksofonista widzi, że to on zabił. Zostaje aresztowany, ale potem znika z celi, a w jego miejsce pojawia się młody chłopak. Nikt nie wie, jak do tego doszło.

Dlaczego warto zobaczyć film Zagubiona Autostrada?

Jeden z najlepszych thrillerów w historii kinematografii. Przejażdżka którą trudno opisać. Film o ciekawej strukturze, którą docenia się po ostatnich sekundach. Dla fanów Davida Lyncha to punkt obowiązkowy!


LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *