Home Rankingi Najlepsze francuskie komedie

Najlepsze francuskie komedie

Najlepsze francuskie komedie

Jakie są najlepsze komedie? Francuskie komedie! Trzeba przyznać, że twórcom znad Sekwany od lat komedie wychodzą bardzo dobre. Przyjrzymy się, jakie tytuły warto zobaczyć.

Francuskie komedie od lat przyciągają do kin miliony widzów z całego świata. W produkcjach od „trójkolorowych” gustują również polscy widzowie, którzy lubią francuskie kino.

W poniższym zestawieniu znajdziecie najlepsze francuskie komedie, jakie pojawiły się na przestrzeni lat – zarówno klasyki, które należy znać, jak i te nieco nowsze produkcje.

A jeśli znudzicie się już francuskimi komediami, to sprawdźcie najlepsze polskie komedie oraz najlepsze komedie dla fanów popkultury.
1Amelia

Najlepsze francuskie komedie
Fot. materiały prasowe

Opis filmu

Amelia to piękna kobieta, która żyje sama w Paryżu i pracuje jako kelnerka w urokliwej małej kafejce. Czuje się totalnie sama i zagubiona. Pewnego dnia znajduje w swojej łazience ukryty skarb. Odnajduje właściciela i wręcza mu tajemniczą przesyłkę. Widząc ile szczęścia dała nieznajomemu, odnajduje cel w swoim życiu – postanawia uszczęśliwiać nieznajomych.

Dlaczego warto?

Bo to już kultowa produkcja! Ciepła historia pełna pozytywnych uniesień, magiczne zdjęcia Paryża i baśniowy klimat nie do podrobienia – całość ogląda się znakomicie i nastają optymistycznie do życia. Piękny film.


Comment(2)

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *