Home Rankingi Najlepsze francuskie komedie

Najlepsze francuskie komedie

Najlepsze francuskie komedie

Jakie są najlepsze komedie? Francuskie komedie! Trzeba przyznać, że twórcom znad Sekwany od lat komedie wychodzą bardzo dobre. Przyjrzymy się, jakie tytuły warto zobaczyć.

Francuskie komedie od lat przyciągają do kin miliony widzów z całego świata. W produkcjach od „trójkolorowych” gustują również polscy widzowie, którzy lubią francuskie kino.

W poniższym zestawieniu znajdziecie najlepsze francuskie komedie, jakie pojawiły się na przestrzeni lat – zarówno klasyki, które należy znać, jak i te nieco nowsze produkcje.

A jeśli znudzicie się już francuskimi komediami, to sprawdźcie najlepsze polskie komedie oraz najlepsze komedie dla fanów popkultury.
Amelia

Najlepsze francuskie komedie
Fot. materiały prasowe

Opis filmu

Amelia to piękna kobieta, która żyje sama w Paryżu i pracuje jako kelnerka w urokliwej małej kafejce. Czuje się totalnie sama i zagubiona. Pewnego dnia znajduje w swojej łazience ukryty skarb. Odnajduje właściciela i wręcza mu tajemniczą przesyłkę. Widząc ile szczęścia dała nieznajomemu, odnajduje cel w swoim życiu – postanawia uszczęśliwiać nieznajomych.

Dlaczego warto?

Bo to już kultowa produkcja! Ciepła historia pełna pozytywnych uniesień, magiczne zdjęcia Paryża i baśniowy klimat nie do podrobienia – całość ogląda się znakomicie i nastają optymistycznie do życia. Piękny film.

Nietykalni

Najlepsze francuskie komedie
Fot. materiały prasowe

Opis filmu

Sparaliżowany milioner w wyniku niecodziennych okoliczności postanawia zatrudnić do pomocy i opieki czarnoskórego chłopaka z przedmieść. Wydaje się, że tak dwie różne odmienne osoby, nie będą potrafiły znaleźć wspólnego języka. Okazuje się jednak, że z biegiem czasu między mężczyznami zawiązuje się nić przyjaźni i mimo różnic klasowych, potrafią wspólnie spędzić ze soba czas, przeżywając przy tym niezliczoną ilość przygód.

Dlaczego warto?

Bo to jeden z najpiękniejszych i najbardziej pozytywnych filmów jakie zobaczył świat. Serio. „Nietykalni” to francuska komedia, która wyciska z widza maksimum emocji i tylko najwięksi malkontenci nie uronią na sam koniec łzy. Prosta fabuła staje się wyjściem do pokazania skomplikowanych relacji i pokazuje, że dobro tkwi w każdym z nas, niezależnie od przeszłości.

Za jakie grzechy, dobry Boże?

Najlepsze francuskie komedie
Fot. materiały prasowe

Opis filmu

Film przedstawia cztery kobiety oraz ich potencjalnych mężów: Żyda, Araba, Chińczyka oraz Afrykańczyka. Każdy pochodzi z innej kultury, każdy wyznaje co innego, każdy z nich się mocno różni od swojej wybranki. Dla zakochanych kobiet to jednak nie ma znaczenia – gorzej z rodzicami, którzy rwą sobie włosy na samą myśl takich małżeństw. Czy uda pogodzić się wybuchowe charaktery?

Dlaczego warto?

To bardzo ciekawa komedia francuska pokazująca wiele odmiennych kultur i obyczajów. Być może trochę w stereotypowy sposób, jednak później – starają sę je obalić w dość ciekawy sposób. Trzeba przyznać, że ten miks pomyłek naprawdę potrafi rozbawić. Francuzi pokochali tę komedię – tłumnie ruszyli do kin (ponad 17 mln widzów).

Wyszłam za mąż, zaraz wracam

Najlepsze francuskie komedie
Fot. materiały prasowe

Opis filmu

Piękna trzydziestolatka ma wszystko czego potrzebuje. Jej kariera świetnie się rozwija, ma kochającego chłopaka i wspaniałą rodzinę. Okazuje się jednak, że ciąży na niej i jej bliskich klątwa – każde pierwsze małżeństwo się zawsze rozpada. Dlatego, gdy oświadcza jej się chłopak, postanawia wpierw wziąć ślub z obcym mężczyzną, a następnie się z nim rozwieść.

Dlaczego warto?

Tylko Francuzi mogą wpaść na tak szalony pomysł na komedię romantyczną. W głównych rolach pojawiają się gwiazdy tamtego kina, Diane Kruger i Dany Boon, między którymi czuć chemię już od pierwszych minut. Nawet jeśli nie lubicie komedii romantycznych, to warto dać tej produkcji szanse – głównie ze względu na scenariusz, który jest dość niebanalny.

Smak życia

Najlepsze francuskie komedie
Fot. materiały prasowe

Opis filmu

Sidemiu Francuzów wyjeżdża na roczne stypendium do Barcelony. Zamieszkują w jednym apartamencie i rozpoczynają wspólne życie pełne wrażeń. Okazuje się jednak, że nie będzie to łatwa przygoda, ale z pewnością ciekawa i pełna wrażeń.

Dlaczego warto?

Mimo że to francuska komedia, to mamy do czynienia tutaj z hiszpańskim klimatem. Słowo-klucz to Barcelona, która jest przepięknie pokazana i po obejrzeniu tego filmu praktycznie od razu chce się wsiąść w samolot i polecieć do katalońskiego miasta. A co oprócz tego? Chyba każdy chciałby na rok wyłączyć się z obecnego życia i spędzić rok w zupełnie inny sposób niż dotychczas. „Smak życia” skutecznie motywuje!

8 kobiet

Najlepsze francuskie komedie
Fot. materiały prasowe

Opis filmu

Akcja rozgrywa się zimą w dużej posiadłości na odludziu. Okazuje się, że ginie pan domu, zaś w środku przebywa osiem kobiet: żona, siostra, kochanka, córki, służące. Wszystkie są podejrzane. Kto zabił? Okazuje się, że każda z nich ma sekret i motywację, ale winna jest tylko jedna…

Dlaczego warto?

Brzmi jak kryminał Agaty Christie, jednak całość to szalona francuska komedia, pełna elementów musicalowych, w której nic nie jest takie, jak wygląda na pierwszy rzut oka. Pełne humoru, ale też napięcia dialogi, świetny klimat i tempo – ależ to się ogląda!

Goście, goście

Najlepsze francuskie komedie
Fot. materiały prasowe

Opis filmu

W wyniku niecodziennych wydarzeń, do współczesnego świata trafiają średniowieczni bohaterowie – Rycerz Godefroy de Papincourt i jego giermek. Jak w XX wieku poradzą sobie postacie przeniesione z 1122 roku? To, że czeka na nich wiele niespodzianek, to mało powiedziane!

Dlaczego warto?

Jean Reno jako średniowieczny rycerz we współczesnym świecie? Rzecz bezcenna! A co oprócz tego? Duża dawka humoru sytuacyjnego i zabawa znanymi schematami, ale w urokliwy sposób. Francuzi potrafią znane motywy ograć w sposób niekonwencjonalny i „Goście, goście” to lekka, przyjemna komedia, którą mimo upływu lat, ciągle dobrze się ogląda.

Jeszcze dalej niż Północ

Najlepsze francuskie komedie
Fot. materiały prasowe

Opis filmu

W wyniku oszustwa, Philippe Abrams, szef urzędu pocztowego w Prowansji (ciepłe południe Francji), dostaje nakaz przeniesienia się do Bergues, małego miasteczka położonego na północy kraju, gdzie głównie pada deszcz. Główny bohater jedzie tam sam i ku jego zaskoczeniu, okazuje się że można tam znaleźć urokliwe miejsca, a mieszkańcy wcale nie są tak ponurzy, jakby mogło się pierwszy rzut oka wydawać.

Dlaczego warto?

Film pokazuje w bardzo przyjemny sposób dwa różne światy Francji i stara się obalić stereotypy, które od lat tam występują. Co ciekawe – całość pokazana jest w tak przyjemny i zrozumiały sposób, że nawet widzowie zagraniczni łapią wszelkie konwenanse.

Dyskretny urok burżuazji

Najlepsze francuskie komedie
Fot. materiały prasowe

Opis filmu

Ambasador Mirandy wspólnie z przyjaciółmi udaje się na obiad do państwa Senechal. Okazuje się jednak, że na miejscu nie zastają nikogo, gdyż pomylili termin wizyty. Okazuje się, że zjedzenie wspólnego posiłku będzie trudną misją….

Dlaczego warto?

Klasyka filmowa z lat 70. i przykład kina absurdu, w którym w zabawny sposób zostają pokazane wyższe sfery. Co jednak ciekawe, film wywował szereg dyskusji i pokazał, że pod płaszczykiem humoru, można ukryć poważne problemy związane ze społecznością Francji.

Delikatesy

Najlepsze francuskie komedie
Fot. materiały prasowe

Opis filmu

W niedalekiej przyszłości, w świecie zrujnowanym wojnami, istnieje pewna kamienica, w której na parterze znajduje się… sklep „Delikatesy”. Co serwuje? Świeże wyroby z… ludzkiego mięsa. Nikogo to jednak nie dziwi. Pewnego dnia, w kamienicy zjawia się Louison, klaun cyrkowy, który szuka pracy. Zostaje zatrudniony jako dozorca „złota rączka”.

Dlaczego warto?

To szalona francuska komedia w klimatach science fiction, gdzie nic nie jest takie, jakie wydaje się na pierwszy rzut oka. Czarny humor wylewa się z ekranu i trzeba przyznać, że nie jest to film dla każdego, jednak warto dać szansę i zanurzyć się w oparach absurdu. Całość do dzisaj zachwyca swoją plastycznością.

Żandarm z Saint-Tropez

Najlepsze francuskie komedie
Fot. materiały prasowe

Opis filmu

Surowy sierżant, który nie potrafi trzymać nerwów na wodzy, zostaje przydzielony do posterunku policji w Saint-Tropez. Tam znajduje swój nowy cel – postanawia się pozbyć nudystów z plaż! Okazuje się jednak, że nie będzie to łatwe zadanie…

Dlaczego warto?

Bo to klasyka francuskiej komedii z niezapomnianym Louisem de Funèsem, który do dzisiaj bawi kolejne pokolenia widzów na całym świecie. Komedia pomyłek stała się wyjściem do całej serii, zaś co najciekawsze – pomysł na film został zaczerpnięty z historii, jaka przydarzyła się reżyserowi. Mianowicie, zgubił kamerę właśnie na plaży w w Saint-Tropez i natrafił na dość niecodziennych żandarmów, którzy wcale nie mieli ochoty mu pomóc…

Gusta i guściki

Najlepsze francuskie komedie
Fot. materiały prasowe

Opis filmu

Historia przedstawia pozornie różne osoby – trzech mężczyzn i trzy kobiety, które nic nie łączy. Jak się jednak okazuje, mimo różnych gustów, każda z osób w jakiś „magiczny” sposób przyciąga do siebie drugą osobę. Bariera i różne środowiska okazują się nie być przeszkodą dla zrozumienia innych osób.

Dlaczego warto?

Bo to nie dość, że debiut, to jeszcze niezwykle dojrzały! Sam tytuł jest wymowny i trochę ironiczny. Bo trzeba zupełnie nie mieć gustu, by nie docenić tej francuskiej produkcji. Ten słodko-gorzki film pozostawia po seansie wręcz niedosyt, gdyż z tymi bohaterami chciałoby się jeszcze przeżyć parę przygód.

Przychodzi facet do lekarza

Najlepsze francuskie komedie
Fot. materiały prasowe

Opis filmu

Film przedstawia losy Romana Fauberta, który jest strasznym hipochondrykiem. Próbuje mu pomóc jego lekarz domowy – Dimitri Zvenska. W pewnym momencie stwierdza, że jedynym wyjściem dla Romana jest… znalezienie kobiety, która zostanie jego żoną. Okazuje się, że dla Romana, który jest wiecznym marudą, może to nie być takie proste.

Dlaczego warto?

Bo to nowoczesna francuska komedia z główną rolą Dany’ego Boona, który jest niekwestionowaną gwiazdą francuskiego kina. Praktycznie każda produkcja z nim w obsadzie staje się przebojem – nie tylko we Francji, ale również na całym świecie. Komedie z jego udziałem cieszą się także popularnością w Polsce i jest to miła odmiana od niektórych mdłych komedii amerykańskich.

Comment(2)

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *