Home Rankingi Najlepsze horrory i filmy grozy z lat 80.

Najlepsze horrory i filmy grozy z lat 80.

Najlepsze horrory i filmy grozy z lat 80.

Jakie są najlepsze horrory z lat 80.? Wybraliśmy kilka filmów grozy, które do dzisiaj oglądamy z czystą przyjemnością. Większość z nich wciąż potrafi nieźle przerazić!

Ciężko uwierzyć, że wiele z poniższych horrorów, to niskobudżetowe produkcje czy też debiuty reżyserskie. Dzisiaj, po tylu latach, wszystkie z poniższych filmów wciąż znakomicie się ogląda. Oczywiście na plus działa również nostalgia oraz ciągle trwająca moda na lata 80.

Jakie są Wasze ulubione horrory z tamtego okresu? Co byście dodali do naszej listy? Dajcie znać w komentarzach. A tymczasem – miłego wspominania! A jeśli czegoś nie widzieliście z tych horrorów, to koniecznie nadróbcie.

ZOBACZ TAKŻE:
1Evil Dead

Grupka znajomych wyrusza do letniskowego domku, który znajduje się w odciętym od świata lesie. W środku w piwnicy natrafiają na tajemniczą księgę i zapis dramatycznych wydarzeń na kasecie magnetofonowej. Nieświadomi zagrożenia, przywołują pradawne demony, które zaczynają opanowywać kolejnych uczestników wyprawy.

To jeden z najbardziej kultowych horrorów, który niedawno doczekał się również udanego remake’u. Debiut Sama Raimi do dzisiaj potrafi nieźle przestraszyć. Mimo niskiego budżetu, ekipie udało się zrealizować naprawdę mocne, obrzydliwe, ale świetnie wyglądające sceny. Nie obyło się też bez kontrowersji. Słynny fragment, w którym jedna z bohaterek zostaje zgwałcona przez drzewa, został wycięty w wielu krajach (między innymi w Niemczech czy też Finlandii). Z kolei słynne zaklęcie, które przywołuje demony to następujące zdanie w języku arabskim: „Rob Tapert i Sam Raimi to faceci znajdujący się na skraju drogi” – lepiej go nie wymawiać głośno!


LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *