Home Rankingi Najlepsze nowe polskie seriale

Najlepsze nowe polskie seriale

Najlepsze nowe polskie seriale

Jakie nowe polskie seriale warto obejrzeć? Przed Wami najlepsze produkcje, w trakcie których nie złapiemy się za głowę i nie pomyślimy, by wyłączyć je po jednym odcinku.

W zestawieniu znalazły się polskie seriale, które zostały zrealizowane po 2000 roku. Gdy myślimy „polskie seriale”, to do głowy zazwyczaj przychodzą takie tytuły jak „Klan”, „M jak miłość” czy też „Złotopolscy”. Tymczasem w kraju nad Wisłą nieśmiało pojawia się coraz więcej gatunkowych produkcji, które przypominają seriale rodem z USA.

Najlepsze nowe polskie seriale – być może ten nagłówek brzmi bardzo „dumnie”, jednak zależało nam, by w zestawieniu znalazły się również średniaki, które chociaż realizacyjnie stoją na wysokim poziomie i niewiele im brakowało, by polecić je z czystym sumieniem. Jeśli nie widzieliście którejś z produkcji, to warto dać im szansę i zobaczyć chociaż jeden odcinek.

Jak macie ochotę na inne seriale, to sprawdźcie najlepsze seriale 2015 roku. A może coś rodzimego? Polecamy najlepsze polskie komedie.
1Artyści

Najlepsze polskie seriale Artyści
Fot. TVP

Dlaczego warto?

Kto by pomyślał, że da się zrobić wyśmienity serial wyprodukowany przez TVP i dodatkowo traktujący o teatrze? Tak – możecie przecierać oczy ze zdumienia, ale „Artyści” to znakomita rzecz. Fabuła skupia się na nowym dyrektorze fikcyjnego Teatru Popularnego w Warszawie, który mimo przeciwności losu, stara się realizować własne działania, nie być tylko pionkiem w rozgrywkach politycznych.

Świetne, pełne iskry dialogi, znakomicie obsadzeni w swoich rolach aktorzy (widać, że niektórzy świetnie się bawią odgrywając… aktorów), niebanalny, ale uniwersalny scenariusz i klimatyczna ścieżka dźwiękowa. Jedynym minusem jest budżet – czuć, że całość rozgrywa się w zamkniętych pomieszczeniach, ale co z tego, jeśli całość ogląda się z zapartym tchem?

Artyści – gdzie obejrzeć?

Serial „Artyści” można zobaczyć online za darmo w serwisie VOD TVP.


Comment(4)

  1. Mała uwaga co do seriali opisanych jako „można zobaczyć online w serwisie HBO GO. Wymagany jest abonament”. Niestety abonament na HBO GO można wykupić tylko mając określonych dostawców internetu bądź telewizji (taka dziwna polityka HBO).

  2. „Pakt” można pokazywać na zachodzie? Fatalne zakończenie sprawia, że nie można o nim powiedzieć „wybitny”

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *