Home Rankingi Najlepsze polskie filmy 2016

Najlepsze polskie filmy 2016

Najlepsze polskie filmy 2016

Przed Wami najlepsze polskie filmy 2016 roku. Wybraliśmy te filmy, które naszym zdanie warto zobaczyć.

Polskie filmy bardzo ciężko ocenić – wszystkim zależy, by nasze rodzime kino było jak najlepsze. Wielu widzów przyzwyczajonych do zachodnich standardów, często oczekuje po prostu dobrego kina gatunkowego. A z tym u nas bywa różnie, ale w ostatnich latach jest niewątpliwie lepiej.

Polskich filmów pojawia się coraz więcej – są to zarówno filmy sensacyjne, dramaty, obyczajówki, thrillery, kryminały, komedie… Wciąż brakuje produkcji dla fanów science fiction, fantasy czy też horroru, ale jesteśmy pewni, że te zaczną się niedługo też pojawiać!

Przed Wami 16 polskich filmów, które naszym zdaniem warto zobaczyć. Są tutaj tytuły zarówno stricte gatunkowe, jak i te bardziej artystyczne i docenione na festiwalach. Filmy są uszeregowane chronologicznie, wg daty premier.

Najlepsze polskie filmy 2016:
1Moje córki krowy

Najlepsze polskie filmy 2016
Fot. materiały prasowe

Marta to popularna aktorka z seriali telewizyjnych, która mimo sławy i pieniędzy, wciąż nie potrafi ułożyć sobie życia. Z kolei jej siostra Kasia tkwi w niezbyt przyjemnym małżeństwie i stara się wychować nastoletniego syna. Kobiety za sobą nie przepadają, jednak muszą połączyć siły, by zająć się chorym ojcem.

Ten film wzrusza i bawi. To znakomity komediodramat, w którym wszystko stoi na wysokim poziomie – zarówno aktorstwo, scenariusz jak i montaż. Całość się po prostu dobrze ogląda i skłania do refleksji. Chcielibyśmy, żeby więcej takich filmów powstawało w Polsce!

  • Gatunek: dramat, komedia
  • Reżyser: Kinga Dębska
  • Obsada: Agata Kulesza, Gabriela Muskała
  • Premiera: 8 stycznia 2016 roku

ZOBACZ TAKŻE: Najlepsze nowe polskie seriale


LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *