Home Rankingi Najlepsze polskie książki fantasy

Najlepsze polskie książki fantasy

Najlepsze polskie książki fantasy

Jakie są najlepsze polskie książki fantasy? To nie tylko Sapkowski i jego cykl o Wiedźminie. To również inne świetne serie. Przed Wami polskie fantasy, które warto przeczytać!

W dobie popularności Gry o tron oraz serii gier komputerowych Wiedźmin, mogłoby się wydawać, że fantasy przeżywa renesans. W Polsce można znaleźć powieści, które są osadzone w quasi średniowiecznym uniwersum, jednak nie zawsze jest to zadanie łatwe. Wszyscy znają doskonale serię o Wiedźminie, ale co oprócz tego?

Niech poniższe zestawienie będzie swoistym przewodnikiem po tym, co warto z gatunku fantasy przeczytać od naszych rodzimych autorów.

ZOBACZ TAKŻE: Najlepsze audiobooki: Gra o tron, Wiedźmin, Blade Runner i nie tylko!
1Opowieści z meekhańskiego pogranicza

Najlepsze polskie książki fantasy
Fot. Powergraph

Jego pierwszy zbiór opowiadań wydany w 2009 to rasowe fantasy, które spotkało się z bardzo ciepłym przyjęciem krytyków i czytelników. Ba – książka została wydana w 2016 roku w Rosji i zdobyła tam nagrodę książki roku w plebiscycie największego magazynu poświęconego fantastyce. Opowiadania i późniejsze powieści rozgrywają się w Meekhan. Całość napisana jest prostym, ale wyrazistym językiem. Autor umiejętnie łączy style – znajdziemy tutaj militarne opowieści z awanturniczą nutą, ale także polityczne intrygi. Bohaterowie są pełnokrwiści, historie poruszają, a styl zmienia się zależnie od tego, gdzie rozgrywa się akcja. Jeśli chcecie rozpocząć swoją przygodę od fantasy – to będzie dobry pomysł!

Autor: Robert M. Wegner

Książki:

  • Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Północ–Południe
  • Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Wschód–Zachód
  • Niebo ze stali. Opowieści z meekhańskiego pogranicza
  • Pamięć wszystkich słów. Opowieści z meekhańskiego pogranicza


Comment(3)

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *