Home Rankingi Najlepsze seriale dokumentalne Netflixa

Najlepsze seriale dokumentalne Netflixa

Najlepsze seriale dokumentalne Netflixa

Seriale Netfflixa to nie tylko House of Cards czy Narcos. To również najlepsze seriale dokumentalne. Przed Wami lista produkcji, które warto zobaczyć!

Netflix to olbrzymia baza filmów i seriali, ale również bardzo wiele świetnych dokumentów. Poniżej znajdziecie najlepsze seriale dokumentalne Netflixa, które pokazują zupełnie nową jakość, jeśli chodzi o sposób realizacji. Na samej platformie jest tego bardzo wiele – zobaczyć możemy między innymi świetny Cosmos od National Geographic czy też nasze polskie Sensacje XX Wieku.

Poniżej znajdziecie jednak seriale dokumentalne zrealizowane przez Netflixa, które bardzo łatwo przegapić w natłoku innych produkcji. A zdecydowanie warto je zobaczyć – to serie pokazująca bardzo różne aspekty i jesteśmy pewni, że fani różnych klimatów znajdą tu coś dla siebie. A jeśli jednak wolicie produkcje fabularne, to sprawdźcie najlepsze mniej znane seriale Netflixa.1Making a Murderer

Serial przedstawia losy Stevena Avery’ego, który został niesłusznie oskarżony i uwięziony za napaść seksualną oraz próbę zabójstwa przypadkowej kobiety, Penny Beerntsen. Spędził 18 lat w więzieniu. Po wyjściu, domaga się odszkodowania i zaczyna walczyć o odszkodowanie. Jego życie znów wywraca się do góry nogami, gdy dziennikarka zostaje znaleziona martwa na jego posesji. Główny bohater staje się głównym oskarżonym. Brzmi jak fabuła serialu kryminalnego? Jak najbardziej – tyle że cała sytuacja przedstawia prawdziwą historię. Ten serial dokumentalny kręcony przez 10 lat wywołał prawdziwą lawinę dyskusji na temat tego, czy Steven Avery to morderca czy człowiek, który znalazł się w złym miejscu, w złym czasie. Jeden z najlepszych seriali ostatnich lat, którego oglądanie trzyma w napięciu lepiej niż niejeden thriller czy horror.


LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *