Home Rankingi Najlepsze seriale podobne do Tabu

Najlepsze seriale podobne do Tabu

Najlepsze seriale podobne do Tabu

Jakie seriale podobne do Tabu warto zobaczyć? Sprawdźcie najlepsze seriale dla fanów epoki wiktoriańskiej, grozy, zagadek, tajemnic.

Tabu to niezwykle klimatyczny serial rozgrywający się w Londynie w 1814 roku. Uznany za zmarłego James Keziah Delaney (Tom Hardy) po wielu latach powraca z odległych zakątków świata. Pobyt w Afryce zmienił go nie do poznania. Mężczyzna przyjeżdża do Londynu, żeby przejąć odziedziczone po ojcu imperium handlowe. Szybko jednak wychodzi na jaw, że nie będzie to łatwe. Spadek okazuje się być ciężarem, a nie błogosławieństwem. Otoczony przez wrogów i spiski James musi umiejętnie lawirować w obcym dla siebie świecie, by uchronić się przed śmiercią.

Tabu – serial: gdzie oglądać online?

Za jakiś czas będziemy mogli również zobaczyć dwa polskie seriale, które mogą Wam przypaść do gustu – świetnie wyglądający Belle Epoque osadzony na początku XX wieku w Krakowie oraz Król na podstawie powieści Szczepana Twardocha. Jeśli spodobał Wam się mroczny serial, gdzie główną rolę gra Tom Hardy, polecamy Wam inne produkcje w podobnym klimacie.

Najlepsze seriale podobne do Tabu:
1Peaky Blinders

Najlepsze seriale podobne do Tabu
Fot. BBC

Peaky Blinders to brytyjski serial opowiadający o gangsterskiej rodzinie z Birmingham. Tommy Shelby wraz ze swoimi braćmi i przychylnymi im ludźmi, próbuje zwiększyć swoje wpływy dzięki skradzionej broni. Nie tylko inne gangi próbują go wygryźć z interesu, lecz również nowy, nieprzekupny inspektor.

Rozgrywający się w dwudziestoleciu międzywojennym, Peaky Blinders jest ostre jak żyleta! Brudne ulice przemysłowego miasta, walka o lepsze jutro w naturalistycznej i przygnębiającej rzeczywistości, walki lokalnych gangów, a to wszystko okraszone świetną ścieżką dźwiękową (nowoczesne rockowe kawałki o dziwo idealnie pasują!) powoduje, że całość ogląda się z niekłamaną przyjemnością. Cillian Murphy i jego ferajna wiedzą, jak zainteresować widza.

ZOBACZ TAKŻE: Najlepsze seriale kryminalne, których nie znacie