Home Rankingi Najlepsze seriale, które oglądali wszyscy. Od czego zaczęła się Wasza przygoda?

Najlepsze seriale, które oglądali wszyscy. Od czego zaczęła się Wasza przygoda?

Najlepsze seriale, które oglądali wszyscy. Od czego zaczęła się Wasza przygoda?

Od jakiej produkcji zaczęła się Wasza przygoda z serialami? Co i kiedy zaczęliście oglądać? Przed Wami niezapomniane nowoczesne seriale, od których zaczął się boom, który trwa do dziś!

Dzisiaj każdy nowy serial praktycznie od razu trafia do Polski. Dożyliśmy czasów, w których każda nowa produkcja dostępna jest na platformach takich jak Netflix, Showmax czy też HBO GO oraz w różnych programach telewizyjnych. Dzisiaj nawet pojawiają się dobre polskie seriale, które warto zobaczyć.

A jak to wyglądało jeszcze całkiem niedawno?

Nie oszukujmy się – piractwo kwitło, każdy z nas ściągał torrenty, seriali legalnie dostępnych w Polsce wówczas nie było (a jak pojawiały się w polskiej telewizji to z bardzo dużym, często kilkuletnim poślizgiem), a na HBO mogli pozwolić sobie nieliczni. Jednak właśnie wtedy nastąpił w Polsce boom serialowy, na którym dzisiaj wszyscy korzystamy. O ile kiedyś bez problemu mogliśmy nadążyć ze wszystkimi nowościami i wszyscy oglądali to samo, tak dzisiaj mamy OLBRZYMI wybór i co najważniejsze – legalny dostęp do większości seriali.

A od czego zaczęła się Wasza przygoda z serialami?1Rodzina Soprano

Najlepsze seriale wszech czasów
Fot. HBO

Można zaryzykować stwierdzenie, że właśnie od tej produkcji HBO rozpoczął się początek nowoczesnych seriali telewizyjnych. To właśnie losy Tony’ego Soprano pokazały, że serial nie musi być co tydzień „inną sprawą”, lecz długą historią angażującą niczym najlepszy film kinowy. Plus dla wielu widzów HBO stało się znakiem jakości. W Polsce na luksus posiadania tego programu mogli pozwolić sobie nieliczni, więc o Rodzinie Soprano głównie „słyszano”. Za sprawą piratów, wielu obejrzało cały serial kilka lat później.

  • Oryginalny tytuł: The Sopranos
  • Premiera w USA: 10 stycznia 1999
  • Liczba sezonów: 6
  • Stacja emitująca serial w USA: HBO

ZOBACZ TAKŻE: Najlepsze seriale kryminalne, których nie znacie


Comment(4)

  1. Herosi! Od tego się zaczęło 🙂 ale z tej listy to w sumie tylko Herosów oglądałam właśnie tak „od deski do deski” 😉

  2. Z archiwum X. Mój serial wszechczasów. Świetna para głównych bohaterów i intrygujące wątki paranormalne. Wtedy to było naprawdę dość oryginalne.

  3. ehh Kolejny który narzeka na zakończenie Dextera. To jak miał się skończyć serial? Dexter na krześle elektrycznym, happy end czy coś jeszcze bardziej bezsensownego. Dexter zostaje sam na sam z poczuciem winy i świadomością cierpienia które wyrządził, co jest bardziej dotkliwą karą niż śmierć na krześle elektrycznym. Zakończenie jest bardzo dobre, emocjonalne i dające do myślenia, takie jakie być powinno, no ale jeśli ktoś naoglądał się hollywoodzkiej papki z wybuchami, pościgami i sztuczną ckliwością bo sam ma papkę w głowie to pewnie nie zrozumie tego zakończenia Dextera i będzie uważał że jest bardzo słabe.

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *