Home Rankingi Nowe seriale SF, które warto zobaczyć

Nowe seriale SF, które warto zobaczyć

Nowe seriale SF, które warto zobaczyć

Jakie nowe seriale science fiction warto zobaczyć? Pojawia się coraz więcej produkcji SF, które trzymają poziom. Przed Wami 10 seriali, którymi polecamy się zainteresować.

W zalewie coraz większej liczby seriali science fiction, wybraliśmy te, którym warto dać szansę. Praktycznie każda większa stacja (takie jak HBO, AMC, SyFy) czy też platforma internetowa (Netflix, Amazon) stara się mieć w swojej ofercie przedstawiciela z gatunku SF.

A jeśli wciąż Wam mało, to sprawdźcie nasze inne zestawienie jak chociażby najbardziej realistyczne filmy science fiction czy też TOP 10: najlepsze filmy science fiction. A może  TOP 10: najlepsze filmy SF o inwazji Obcych lub filmy sf z 2016 roku, których nie było w polskich kinach?  A jeśli chcecie zagłębić się w literaturę, to tutaj znajdziecie TOP 5: najlepsze książki science fiction.

Przed Wami nowe seriale SF, które warto zobaczyć:
1The Expanse

Nowe seriale SF
Fot. materiały prasowe

Akcja rozgrywa się 200 lat w przyszłości. Głównymi bohaterami są Jim Holden, zastępca dowódcy statku Canterbury, który zajmuje się holowaniem brył lodu z Pierścieni Saturna oraz detektyw Miller, która poszukuje tajemniczej zaginionej dziewczyny. Okazuje się, że jest ona kluczem do rozwiązania mrocznego sekretu. Tymczasem w wyniku wielu zdarzeń, Układowi Słonecznemu grozi wojna, jakiej jeszcze nie było.

Serial The Expanse jest ekranizacją książki Jamesa S.A. Coreya pod tytułem Przebudzenie Lewiatana. Całość przez wielu nazywana jest duchowym spadkobiercą słynnego Battlestar Galactica. I trzeba przyznać, że to naprawdę dobry serial science fiction od stacji SyFy.


Comment(2)

  1. ” Nowe seriale SF, które warto zobaczyć ” serio? CONTINUUM (serial z 2012-2015) już dawno skasowane. Humans, serial z 2015, SENSE8 również oraz THE EXPANSE itd. Zmieńcie tytuł na samo „10 seriali SF, którym zdecydowanie warto dać szansę” bo wprowadzacie ludzi w błąd 😉

  2. Continuum jako polecany.. chyba wrogowi. Co do reszty – raczej ok, choć z pewnością nie NOWE.
    Last Man on Earth pomimo bazy fantastyczno-post-apo – w sumie jest obyczajową komedyjką.
    Byłoby też miło nadmienić, że Westworld jest remakiem filmu z 1973 roku, a Humans – szwedzkiego serialu z 2012.

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *