Home Rankingi Stephen King: najlepsze horrory – filmy

Stephen King: najlepsze horrory – filmy

Stephen King: najlepsze horrory – filmy

Przed Wami najlepsze filmowe horrory na podstawie powieści Stephena Kinga. Które warto zobaczyć?

Stephen King napisał niezliczoną liczbę opowiadań i powieści. Najbardziej znany jest z horrorów – wręcz przylepiono mu łatkę Mistrza Grozy. Uważamy, że to nic złego, gdyż zasłużył się w tym gatunku i dał mu bardzo wiele.

Z jego twórczości garściami czerpali i dalej czerpią filmowcy. Hollywood przeniosło na ekran bardzo wiele jego pomysłów.

Wybraliśmy naszym zdaniem 10 najlepszych horrorów na podstawie jego książek. Zgadzacie się z naszym wyborem? Zabrakło czegoś na liście? Dajcie znać w komentarzach – zawsze warto podzielić się innymi filmami!

Stephen King: najlepsze horrory – filmy
1Miejsce 10 - Mgła

Stephen King: najlepsze horrory - filmy
Fot. materiały prasowe

Frank Darabont świetnie się dogaduje ze Stephenem Kingiem. Nim hollywoodzki twórca zrealizował Mgłę, wcześniej reżyserował Skazanych na Shawshank (uznawanych za film wszech czasów) oraz popularną Zieloną Milę.

Filmowa Mgła (nie mylić z kultową Mgłą Johna Carpentera!) bardzo spodobała się autorowi horrorów – uznał on, że to jedna z niewielu ekranizacji, na której autentycznie się bał. Reżyser zmienił nieco zakończenie, które ma znacznie mroczniejszą wymowę niż pierwowzór.

Atmosfera rzeczywiście jest gęsta, ale czy rzeczywiście ten film jest aż tak straszny? Nas aż tak bardzo nie przekonał – Stephen King doczekał się zdecydowanie lepszych filmowych adaptacji.

  • Reżyser: Frank Darabont
  • Tytuł oryginalny: The Mist
  • Data premiery opowiadania: 1985
  • Data premiery filmu: 2007

ZOBACZ TAKŻE: TOP 10: zapomniane filmy SF lat 80.


Comment(1)

  1. A gdzie „Sztorm stulecia”? Nie zabrakło mało strasznej opowieści o krwiopijczym samochodzie, a porażającego „Sztormu stulecia” nie ma. Polecam.

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *