Home Rankingi TOP 10: najlepsze bajki

TOP 10: najlepsze bajki

TOP 10: najlepsze bajki

Jakie są najlepsze bajki z dzieciństwa? Każdy ma swoje ulubione. My wybraliśmy nasze TOP 10 – sprawdźcie, czy w rankingu znalazły się Wasze tytuły.

Ostatnimi czasy pojawia się coraz więcej pomysłów na, by kultowe bajki i seriale z dzieciństwa przenieść na wielki ekran. Wpierw pojawił się zwiastun Power Rangers, zaś później doszły nas słuchy o hollywoodzkim Kapitanie Planecie. Co dalej? Czekamy!

Tymczasem w redakcyjnym gronie postanowiliśmy wybrać naszym zdaniem najlepsze bajki. Tych każdy oglądał bardzo wiele i wybrać TOP 10 było niezwykle trudne, jednak udało się!

Najlepsze bajki wszech czasów

Zgadzacie się z naszym rankingiem? Co byście wyrzucili, co byście dodali? Dajcie nam znać w komentarzach. Sprawdźcie też nasze inne rankingi, takie jak TOP 10: najlepsze filmy wszech czasów czy też TOP 10: najlepsze filmy science fiction.
1Miejsce 10: Thundarr the Barbarian

Najlepsze bajki
Fot. materiały prasowe

Serial animowany powstał na początku lat 80. i składał się z dwóch sezonów. Przedstawiał przygody Thundarra – wojownika walczącego ze złym czarnoksiężnikiem. Akcja rozgrywa się w postapokaliptycznym świecie, w którym Ziemia została zniszczona ze względu na katastrofę kosmiczną.

Thundarr the Barbarian to bajkowe połączenie Conana, Gwiezdnych wojen, Mad Maxa i nie tylko! Dla fanów szeroko pojętej fantastyki to uczta w odgadywaniu kolejnych nawiązań. I ta charakterystyczna kreska z lat 80. – świetnie to wygląda. Klimat jest fenomenalny i jeśli nie mieliście okazji zobaczyć, to warto, gdyż do dzisiaj całość znakomicie się broni.


  • techniczny

    kreskówki! nie kurwa bajki

  • Paweł Siniak

    Świetna lista, aż się łezka w oku kręci