Home Rankingi TOP 10: najlepsze filmy science fiction

TOP 10: najlepsze filmy science fiction

TOP 10: najlepsze filmy science fiction

Najlepsze z najlepszych – oto filmy science fiction, które trzeba znać!

No dobra – jeśli przypadkiem któregoś z poniższych filmów nie widzieliście, to nic się nie stanie. Ba! Zazdroszczę, bo najlepsze dopiero przed Wami…

Gwoli ścisłości – ten ranking przedstawia moje najlepsze filmy science fiction. Takie swoiste TOP 10 filmów SF, które miały na mnie olbrzymi wpływ. Jestem pewien, że każdy ma w głowie zupełnie inne tytuły. Jak macie ochotę to śmiało piszcie w komentarzach, co powinno się znaleźć w zestawieniu! Z własnego doświadczenia wiem, że samemu często patrzę w dyskusję pod tekstem, by sprawdzić co ciekawego ludzie dodali. Dzięki temu jest szansa by wyłapać swoiste perełki.

Pewnie zapytacie:

„A gdzie Star Wars?”

Ano, nie ma. Jasne, są naprawdę dobre, ale mnie osobiście nigdy nie chwyciły aż tak bardzo, jak obrazy na liście poniżej.

Sprawdź również inne rankingi:

TOP 100: najlepsze horrory i filmy grozy
TOP 10: najlepsze horrory science fiction
Najlepsze filmy o zombie, których nie widziałeś
Najlepsze horrory 2015 roku
Najlepsze filmy 2015 roku
Najlepsze seriale 2015 roku
Najlepsze komedie
Ok, bez zbędnego owijania – oto najlepsze filmy science fiction (moim zdaniem):

12001: Odyseja kosmiczna

Najlepsze filmy science fiction 1
Fot. materiały prasowe

Stanley Kubrick był załamany, gdy w trakcie premiery salę kinową opuściło ponad 200 osób. Nie spodziewał się, że jego produkcja w późniejszych latach obrośnie takim kultem. A trzeba przyznać, że to jeden z najważniejszych filmów w historii kina. Twórca wraz ze swoją ekipą wymyślił ponad 200 nowych,wcześniej niewykorzystywanych trików, czyniąc swoją produkcję przełomową, jeśli chodzi o efekty specjalne.

Jednak najważniejsza w tym wszystkim jest historia przedstawiająca fundamentalne prawdy o istnieniu człowieka we wszechświecie. Nie oszukujmy się – „2001: Odyseja kosmiczna” wymaga bardzo wiele skupienia i dla przeciętnego widza jest trudna w odbiorze, jednak każdy seans niesie świeże doznania.


Comment(2)

  1. „Film nie pokazuje nam odpowiedzi”, „dostają niezłego łupnia”, czy to nie za dużo spoilowania, man? 🙂

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *