Home Rankingi TOP 10: najlepsze filmy wszech czasów

TOP 10: najlepsze filmy wszech czasów

TOP 10: najlepsze filmy wszech czasów

Jakie są najlepsze filmy wszech czasów? Przed Wami TOP 10 filmów z największej bazy IMDb. Z jakiej okazji? Słynna baza filmowa kończy 26 lat!

Kiedy powstało IMDb?

IMDb, czyli Internet Movie Database zostało uruchomiono 17 października w 1990 roku przez Cola Needhama. Pierwotnie baza dostępna była na platformie Usenet, czyli sieciowych grupach dyskusyjnych. W 1993 roku IMDb zaczęło funkcjonować w raczkującym internecie. Aktualnie właścicielem całości jest firma Amazon.

W bazie znajduje się na ten moment 3 953 121 tytułów (filmy, seriale, krótkometrażówki itd.) oraz 7 519 366 osób związanych z filmami (aktorzy, reżyserzy, scenarzyści itd.)

Najlepsze filmy wszech czasów

W IMDb użytkownicy z całego świata mogą oceniać filmy w skali od 1 do 10. Na podstawie tych ocen, tworzona jest lista IMDb Top 250. Pełne zestawienie znajduje się tutaj, zaś poniżej znajdziecie 10 najlepszych filmów wraz z informacjami, gdzie dany tytuł obejrzeć.

Ile filmów widzieliście z tej listy? Który jest Wasz ulubiony? Sprawdźcie też inne nasze rankingi!
1Miejsce 10 - Podziemny krąg

TOP 10: najlepsze filmy wszech czasów
Fot. materiały prasowe

Podziemny krąg lepiej znany jako Fight Club (oryginalny tytuł) to ekranizacja debiutanckiej książki Chucka Palahniuka. David Fincher stworzył film, który stał się kultowy, w dużej mierze dzięki znakomitemu aktorstwu. Wyśmienity Edward Norton i Brad Pitt to „para”, która na długo zostaje w pamięci. Niesamowite zwroty akcji, psychologiczne rozgrywki i masa nawiązań do popkultury czynią ten obraz wręcz nieśmiertelnym. Chyba każdy miał ciarki, gdy wybrzmiał utwór Pixies – „Where is my mind”.

Gdzie oglądać film online?

Film Podziemny krąg można zobaczyć online w serwisie Netflix.


LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *