Home Rankingi TOP 100: najlepsze horrory

TOP 100: najlepsze horrory

TOP 100: najlepsze horrory

Jakie są najlepsze horrory? Jakie filmy są najbardziej przerażające? Przed Wami lista 100 najlepszych horrorów. Jedne straszne, inne krwawe i brutalne, a niektóre nawet… śmieszne! Zapraszamy do naszego zestawienia TOP 100: najlepsze horrory.

Najlepsze horrory, które warto zobaczyć

Horrory to jeden z filmowych gatunków, który cały czas ewoluuje i się rozwija. Do najlepszych horrorów możemy zaliczyć zarówno krwawe slashery, jak i horrory z zombie w roli głównej czy też trzymające w napięciu horrory psychologiczne, w których wcale nie znajdziemy elementów nadprzyrodzonych. Horrory oprócz tego, że mają straszyć, to potrafią też rozbawić! Istnieje wiele komedii grozy, które potrafią łączyć różne konwencje.

Najlepsze horrory? Dajcie znać, które Wy uwielbiacie!

Poniżej znajdziecie listę 100 najlepszych horrorów, które naszym zdaniem warto zobaczyć. Pamiętajcie, że każdy ma inny gust, więc to normalne, że na liście mogą się nie pojawić Wasze najlepsze horrory. Jeśli czegoś brakuje – dajcie znać w komentarzach. Będzie to zarazem ściąga dla innych czytelników, którzy szukają najlepszych horrorów, po których nie zmrużą oka.1Najlepsze horrory: miejsca 100 - 91

100. Frankenstein’s Army

NajlepszeHorrory100

Szalony horror, w którym możemy zobaczyć mutanty stworzone przez nazistowskich szaleńców. To co widzimy na ekranie, przechodzi ludzkie pojęcie. A całość dodatkowo kręcona jest „z ręki”, co dodatkowo nadaje filmowi naturalistycznego kolorytu.

99. Dom 1000 trupów

NajlepszeHorrory99

Rob Zombie postanowił złożyć hołd swoim ulubionym horrorom, tworząc własny poryty slasher, pełen brutalnych scen, przerażających motywów i wątków, które powodują opad szczęki. Film zdecydowanie dla widzów o mocnych nerwach!

98. Mordercza opona

NajlepszeHorrory98

Możecie się śmiać, ale nie chcielibyście trafić na TAKĄ oponę. Ona się mści. Ona jest żądna ludzkich głów. Ona nie zna litości. I można się śmiać ile wlezie, ale ten „horror” trzyma w napięciu jak mało który!

97. Jako w piekle, tak i na ziemi

NajlepszeHorrory97

Grupa przyjaciół poszukuje zaginionego skarbu w podziemiach stolicy Francji. Nie spodziewają się, że podziemia Paryża nie bez powodu są opuszczone… Klimatyczny „foung footage” osadzony w naprawdę klimatycznych miejscach, do których nikt z nas chyba nie chciał trafić.

96. Zejście

NajlepszeHorrory96

Największy koszmar dla osoby mającej klaustrofobię. Grupa dziewczyn udaje się na wycieczkę do jaskiń. Nie spodziewają się, że to będzie ekstremalne przeżycie, gdzie będą musiały się zmierzyć z mrocznymi mieszkańcami podziemi…
95. Dagon

NajlepszeHorrory95

Luźna ekranizacja opowiadania mistrza grozy, H.P. Lovecrafta. Ta hiszpańska produkcja pełna jest klimatycznych wstawek, szaleńczych ucieczek, rytuałów, mocnych scen… A wszystko to z Wielkimi Przedwiecznymi w tle i scenami gore.

94. Critters

NajlepszeHorrory94

Kultowy sci-fi w otoczce grozy. Małe potwory z kosmosu przypominające krwiożercze jeże rozpoczynają polowanie na ludzi. Za nimi ruszają kosmiczni łowcy, którzy nie mają nic do stracenia. A droga przez to wiedze ludzką krwią…

93. Videodrome

NajlepszeHorrory93

Słynny film Cronenberga z „obrzydliwymi” efektami specjalnymi. A wszystko za sprawą tajemniczych kaset i dziwnego programu, z którym ma do czynienia główny bohater. Makabra na najwyższym poziomie!

92. Delicatessen

NajlepszeHorrory92

Klimaty jest mroczny i duszny zarazem. Całość opowiada o rodzinie kanibali w świecie post-apokaliptycznym, gdzie liczy się tylko świeże ludzkie mięso. Absurdalna czarna komedia polana sosem horroru.

91. Armia Boga

NajlepszeHorrory91

Ludzie zostają wrzuceni w wir konfliktu pomiędzy tymi „największymi”. Anioły i diabły w śmiertelnej walce na Ziemi są ciekawą historią pełną klimatycznych wstawek. Dodatkowo znakomita obsada robi swoje.

ZOBACZ TAKŻE: Najlepsze filmy – Netflix


Comment(3)

  1. było tu bardzo malo dobrych horrorów jak dla mnie autor tej listy nie ma pojecia na temat dobrych horrorów

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *