Home Rankingi TOP 50: najlepsze thrillery

TOP 50: najlepsze thrillery

TOP 50: najlepsze thrillery

Przed Wami najlepsze thrillery wszech czasów. Jeśli szukasz filmów, które wywołują olbrzymie emocje – dobrze trafiłeś! Oto najlepsze filmy z dreszczykiem.

Lubisz bać się podczas oglądania filmów, czuć niepokój, nie być pewnym, skąd przyjdzie zagrożenie, ale jednocześnie nie przepadasz za zjawiskami nadprzyrodzonymi i męczą Cię niektóre techniki stosowane w horrorach? W takim razie thrillery są właśnie dla Ciebie! To dzięki nim dotrzesz do najciemniejszych i najbardziej przerażających zakamarków ludzkiej psychiki. Tylko uważaj – zło często potrafi być też fascynujące.

Z racji tego, że nie da się ich tak łatwo uszeregować od najgorszego do najlepszego, kolejność dzieł jest przypadkowa. Filmy wybrał Jędrzej Dudkiewicz. Oto lista 50 najlepszych thrillerów w historii.

ZOBACZ TAKŻE NASZE NAJLEPSZE RANKINGI:

TOP 100: najlepsze horrory i filmy grozy

TOP 50: najlepsze komedie romantyczne

TOP 10: najlepsze filmy wszech czasów

Najlepsze filmy 2016 roku

Najlepsze horrory 2016

Najlepsze polskie filmy 2016

Najlepsze francuskie komedie

Najlepsze polskie komedie

1Najlepsze thrillery wszech czasów #1

Milczenie owiec

Najlepsze thrillery wszech czasów
Fot. materiały prasowe

Jeden z trzech filmów w historii, które zgarnęły oscarowego pokera (najlepszy film, reżyser, scenariusz, aktor i aktorka). Całkowicie zasłużenie, bo to wciągające i bardzo niepokojące dzieło. Już pierwsze sceny wywołują napięcie – chociaż to tylko trening agentki FBI – które potem stopniowo rośnie. Milczenie owiec należy jednak znać przede wszystkim ze względu na doskonały pojedynek aktorski Jodie Foster – Anthony Hopkins. Ten drugi w roli seryjnego mordercy kanibala jest fenomenalny: jednocześnie straszny, fascynujący i magnetyczny. Aż ciarki przechodzą!

Szósty zmysł

Najlepsze thrillery wszech czasów
Fot. materiały prasowe

Film, który sprawił, że M. Night Shyamalan miał Hollywood u swoich stóp (a potem, niestety, z tego skorzystał). Szósty zmysł to dzieło skupione, spokojne, niespiesznie budujące klimat tajemniczości, potrafiące jednak od czasu do czasu sprawić, że widz podskoczy na swoim siedzeniu. To tutaj znajduje się też jeden z najbardziej znanych twistów fabularnych. I chociaż można się go domyślać, lepiej zastanowić się trzy razy, czy zaspoilerować finał komuś, kto jeszcze nie miał do czynienia z filmem Shyamalana.

Podziemny krąg

Najlepsze thrillery wszech czasów
Fot. materiały prasowe

Jeden z wielu filmów na liście autorstwa niekwestionowanego mistrza thrillerów, czyli Davida Finchera. Mocne, energetyczne kino, podszyte obserwacjami na temat korporacyjnego, konsumpcyjnego życia, które potrafi doprowadzić człowieka do szaleństwa. Świetne role Edwarda Nortona i – zwłaszcza – Brada Pitta. No i kolejny film z twistem fabularnym – na ludzi, którzy wyjawią sekret nieświadomym czeka specjalny krąg w piekle.

Siedem

Najlepsze thrillery wszech czasów
Fot. materiały prasowe

Dla wielu zapewne najlepszy film Davida Finchera (choć sam uważam, że palma pierwszeństwa należy się The Social Network). Niesamowity klimat, intrygująca i przerażająca zagadka kryminalna oraz bardzo mocne zakończenie, które przez długi czas nie da Wam spokoju. Fascynująca rola Kevina Spacey’ego, który do tego nosi imię i nazwisko John Doe, co sugeruje, że podobnie mroczne paranoje może nosić w sobie każdy z nas. Siedem skutecznie wytrąca z poczucia bezpieczeństwa.

Wyspa tajemnic

Najlepsze thrillery wszech czasów
Fot. materiały prasowe

Odcięta od świata wyspa, burza, szpital psychiatryczny, demoniczni lekarze i niewyjaśnione zniknięcie pacjentki, która siedziała w zamkniętym pomieszczeniu z kratami w oknach? Brzmi jak przepis na fantastyczny thriller, a kiedy jeszcze za reżyserię bierze się Martin Scorsese, pod którego batutą grają Leonardo DiCaprio, Ben Kingsley oraz Mark Ruffalo wychodzi z tego trzymający w napięciu, niepokojący i tajemniczy film ze świetnym twistem fabularnym na koniec.


Comment(1)

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *