Home Recenzje

Recenzje

9.0

Joker – recenzja filmu. Charlie Chaplin na poważnie?

Kornel Nocoń
0
Moi drodzy: nowe widowisko DC jest jak wybuchający prezent! Joker zaprasza widzów w podróż na granicę obłędu. Filmowi daleko jednak do komiksów. Znacznie bliżej do kina społecznie zaangażowane z lat 70. Widowisko jest niczym komedie Charliego Chaplina na poważnie. Do tego może pochwalić się brawurową kreacją Joaquina Phoenixa w głównej roli.

Polityka – recenzja. Patryk Vega przesadza? Nie tym razem…

Kornel Nocoń
0
Polityka śmierdzi. Każdy to wie, każdy też chociaż raz słyszał o przypadku nadużycia władzy przez posła bądź innego polityka – nie tylko w Polsce. Problem polega na tym, że w swoim najnowszym filmie Vega jest nad wyraz zachowawczy i skromny. Wręcz “grzeczny”. Nie tego spodziewałem się po krzykliwych wypowiedziach twórcy i zapowiadanym skandalu.

Avengers: Koniec gry – recenzja filmu. Czy warto iść do kina?

Kornel Nocoń
0
Od dziś epickość można zdefiniować najnowszym filmem braci Russo. Avengers: Koniec gry nie tylko jest kontynuacją Wojny bez granic, a spektakularnym zakończeniem 11 lat kinowego uniwersum Marvela. Wszystkie wątki zgrabnie się domykają, zaś w historii goszczą drugo- czasem trzecioplanowe postacie całego MCU. Nie było takiego widowiska od czasów Władcy Pierścieni: Powrotu króla.

Kapitan Marvel – recenzja filmu

Kornel Nocoń
0
Uniwersum Marvela wystartowało w kosmos. No prawie, ponieważ metaforyczna tematyka najnowszego filmu wciąż oscyluje bliżej ziemskich tematów niż gwiazd neutronowych czy białych dziur. Kapitan Marvel to w zasadzie Archiwum X, skąpane feministycznym sosem. MCU znów udowadnia, że nie ma sobie równych na rynku widowisk superbohaterskich.

Dziadek do orzechów i cztery królestwa – recenzja filmu. Scenografia oszałamiająca, reszta to łupiny

Kornel Nocoń
0
Disney próbuje powtórzyć sukces swoich poprzednich filmów fantasy z naciskiem położonym zwłaszcza na pierwsze Opowieści z Narnii. Efekt końcowy smakuje jak wata cukrowa – słodyczą wbija się w zęby, jest lekki i sprzedawany wespół z jarmarczną atmosferą kulturowej pustki. To prosta historia o księżniczce i złej wróżce, obronie królestwa i bogatych sukniach. Całokształt wygrywa scenograficznym […]

Venom – recenzja filmu. Jest fatalnie

Kornel Nocoń
0
Venom jest fatalny. To rodzaj potworka Frankensteina posklejanego z niekompatybilnych scen oraz gatunków. Tom Hardy zalicza aktorskie potknięcie, Michelle Williams prawie nie pojawia się na ekranie. Fabuła z kolei wpada w schizofreniczne rozdarcie między horrorem klasy B a slapstickową komedią. Oto recenzja filmu Venom.

Kler – recenzja filmu

Kornel Nocoń
3
Na ekrany kin trafił najdłużej wyczekiwany polski film wśród tegorocznych premier. Kler skutecznie podzielił rodzimą widownię. Jedni widzą w nim ważne kino, inni zarzucają Wojciechowi Smarzowskiemu, że zrealizował pustą wydmuszkę. Jak jest naprawdę? Zapraszam do recenzji filmu Kler.

Mission: Impossible – Fallout – recenzja filmu. Najlepszy film serii! James Bond na miarę XXI wieku

Kornel Nocoń
0
Mission: Impossible – Fallout to najlepsza odsłona cyklu, a przy tym jedna z najciekawszych propozycji tegorocznego sezonu blockbusterowego. Ethan Hunt znów ratuje świat przed zagładą, pozując na Jamesa Bonda XXI wieku. Pomaga mu supergrupa na miarę Szybkich i wściekłych. Widowisko kipi przy tym od spektakularnych scen akcji oraz rozbudowanych choreografii walk. Zapraszam do recenzji Mission: […]