Home Recenzje Zagraliśmy w Cluedo Game of Thrones. Czy warto? Recenzja gry

Zagraliśmy w Cluedo Game of Thrones. Czy warto? Recenzja gry

Zagraliśmy w Cluedo Game of Thrones. Czy warto? Recenzja gry 8.0

Świat Gry o tron jest krwawy. Fanom powieści i serialu nie trzeba tego tłumaczyć. Dlatego twórcy kultowej gry detektywistycznej postanowili połączyć siły z HBO i tak powstało Cluedo edycja Game of Thrones.

Pewnie większości z was na dźwięk słowa Cluedo coś do głowy przychodzi. Mi, osobie, która z gier planszowych uznawała jedynie oldskulowy Eurobusiness i chińczyka, to słowo nie mówiło wiele. Dzwoniło, jak to się mówi w jakimś kościele, ale moje skojarzenia były tak rozmyte i oscylujące wokół niczego konkretnego, że jakbym za nimi miała pójść to mogłabym wylądować na jakimkolwiek nabożeństwie (posługując się już powiedzeniem z dzwonieniem w kościele).

W Cluedo edycja Game of Thrones, jak nie trudno wywnioskować z nazwy, znajdziemy postacie oraz miejsca znane z opartej na powieściach Georga R.R. Martina serialowej Grze o tron. Gracze mają do wyboru dwie plansze, a co za tym idzie dwa komplety postaci. Kiedy już zdecydujecie się na którą z plansz warto żeby podziału kart dokonała osoba poprawnie kojarząca postacie z Królewską Przystanią i Meereen. W przeciwnym wypadku może się przydarzyć rozgrywka bez wygranych i sensownego zakończenia – tak właśnie wyglądała moja pierwsza gra w Cluedo Game of Thrones: graliśmy na planszy Meereen a w kopercie bezpieczne miejsce znalazł Jamie Lannister. To jednak nie ostudziło naszych chęci i ochoczo oraz ostrożniej zabraliśmy się za rozegranie drugiej partii.

Cluedo Gra o tron

Wydaje się, że twórcy gry wybrali co bardziej wyraziste i lubiane bądź też nieobdarzone pozytywnymi emocjami postacie. Każdy z nich ma jakieś dodatkowe moce, których gracz nim grający może użyć. Toczącą się swoim torem grę mogą zaburzyć karty Intrygi, bo dzięki takim można np. podejrzeć kartę innego uczestnika gry. Każda karta więcej to więcej wiedzy, większa ilość przesłanek, czyli de facto – bliższa wygrana!
Osobom niezaznajomionym z regułami gry w cluedo instrukcja dołączona do planszowi może nie powiedzieć zbyt wiele. Kiedy jednak już uda się (albo odpalić filmik  instruktażowy na youtubie) rozszyfrować o co chodzi i w jaki sposób można poruszać się po planszy – można zacząć się bawić, bo najtrudniejsza część, zrozumienie nie tyle zasad, co książeczki z instrukcją – jest już za nami.

Zawartość pudełka:

  • dwustronna plansza
  • 12 postaci z podstawkami
  • 6 unikalnych narzędzi zbrodni
  • 38 kart pogłosek
  • 21 kart intryg
  • koperta
  • 2 kości
  • zasady

IG

Cluedo Game of Thrones - podsumowanie:

8.0

Plusy:
+ Gra o tron!
+ Ładne wykonanie
+ Dwie plansze
Minusy:
- Instrukcja gry mogłaby być trochę dokładniejsza

Ocena8.0
Reader Rating: ( 4 votes ) 8.4