Snapchat – jak działa?

0 Comments
Snapchat jak działa

W dzisiejszych czasach większość młodych osób całe dnie spędza na przeglądaniu rozmaitych aplikacji internetowych. Niektórzy nie wyobrażają sobie bez nich dnia a co dopiero życia. Jedną z takich aplikacji jest Snapchat, z którego każdego dnia korzysta nawet kilka milionów użytkowników. Jeżeli natomiast zastanawiasz się nad tym, czym tak właściwie jest Snapchat jak działa, dowiesz się tego z poniższego artykułu.

Co to jest Snapchat?

Snapchat jest to darmowa aplikacja, którą możemy pobrać na smartfon lub tablet pod warunkiem, że posiadamy system Android lub iOS. Aplikacja ta przede wszystkim służy użytkownikom do wysyłania i odbierania od innych ,,snapów”, czyli zdjęć lub krótkich filmików. Robiąc owego snapa, możemy wykorzystać rozmaite filtry, dodać krótki napis, animacje lub naklejki i GIFy. Przed wysłaniem do znajomego, czy też szerszej grupy odbiorców możemy również ustawić czas, przez który nasz snap będzie się wyświetlał. Do wyboru mamy od 1-10s oraz opcję bez limitu czasowego.

Jak działa aplikacja Snapchat?

Jeżeli już wiesz, czym jest Snapchat zajmijmy się teraz tym, jak działa ta aplikacja. Jedną z zalet jest to, że jeśli wybierzemy limit czasowy widoczności wysłanego snapa po tym, jak minie czas on znika. Można go natomiast odtworzyć, lecz tylko raz. Przed wysłaniem warto się upewnić co i do kogo wysłaliśmy, ponieważ osoba, która otrzymała snapa może wykonać również zrzut ekranu i wtedy będzie miała dostęp do zdjęcia przez cały czas. Często przez takie pomyłki dochodziło do różnych afer, ponieważ nieodpowiednia osoba weszła w posiadanie czegoś, czego nie powinna nigdy zobaczyć i przesłała to dalej robiąc uprzednio zrzut ekranu, czy też nagranie ekranu w przypadku filmiku. Poza wymienionymi powyżej opcjami znajdziemy tam również czat, za pomocą którego możemy pisać ze swoimi znajomymi, dzwonić do siebie, czy prowadzić wideorozmowę. Czat również możemy ustawić poprzez chociażby wybór tego, czy ma on zniknąć zaraz po obejrzeniu, czy po 24 godzinach od obejrzenia. Kolejną bardzo ciekawą opcją, którą oferuje nam ta aplikacja jest Snap Mapa za pomocą której możemy zobaczyć lokalizację naszych znajomych. Wraz ze wzrostem popularności Snapchata daje on nowe możliwość, a mianowicie:

  • Stories Premium, czyli możliwość przeglądania kont sławnych osób.
  • Stories Live, czyli możliwość przeglądania relacji z różnych wydarzeń.
  • Discover, czyli widoczne przed 24 godziny snapy.
  • Okulary do Snapchata, czyli specjalne okulary stworzone przez aplikację.

Podsumowanie

Jak możemy zauważyć, Snapchat w krótkim tempie zyskał spore grono użytkowników w różnym wieku i cały czas ich przybywa. Dzięki aplikacji możemy także rozmawiać z osobami, które dopiero poznajemy, czy z przyjaciółmi i znajomymi.

Dodaj komentarz