Home Newsy Kobiety mafii 2 – zwiastun. Patryk Vega powraca. Pięć minut złego kina

Kobiety mafii 2 – zwiastun. Patryk Vega powraca. Pięć minut złego kina

Kobiety mafii 2 – zwiastun. Patryk Vega powraca. Pięć minut złego kina

Stało się… Patryk Vega powrócił w zwiastunie filmu Kobiety mafii 2. Jeśli zapomnieliście, jak wygląda prawdziwie złe kino, twórca Pitbulla streści Wam to na przestrzeni pięciu minut.

Z oczekiwaniem na kolejne filmy Patryka Vegi, jest trochę jak z kupowaniem losów na loterii. Minimalnie wierzysz, że wygrasz, jednak po ostatnim losowaniu drzesz kupon i wyrzucasz go do kosza. Dla mnie takim kuponem jest zwiastun Kobiet mafii 2. Przyznaję, że kilka tygodni temu, kiedy do sieci trafiła oficjalna zapowiedź Plag Breslau, miałem nadzieję, że czołowy mistrz rodzimego kina blockbusterowego dojrzał już do realizowania pełnoprawnych widowisk, a nie taniej degrengolady pośród bluzgów i przemocy. Myliłem się. Zwiastun Kobiet mafii 2 to Sodoma i Gomora dla umysłu. Twórca myli treści feministyczne z obraźliwym seksizmem. Pamiętacie kampanię promocyjną Kobiet mafii? Hasła typu: Co widział we mnie mój mąż? Nic. Kutas nie ma oczu. Tym razem jest niewiele lepiej: Dziewczyny, zrywamy pajęczyny. Od dziś walimy prąd i bzykamy kogo chcemy.5 minut złego kina w zwiastunie filmu Kobiety mafii 2

Wraz z premierą Psów oraz późniejszym, olbrzymim rozgłosem filmu, Andrzej Wajda miał powiedzieć legendarne słowa: Pasikowski wie o polskim widzu coś, czego ja nigdy się nie dowiem – może nawet bym tego nie chciał. Podejrzewam, że gdyby twórca Kanału poznał przepis na sukces Patryka Vegi, natychmiast zmieniłby branżę. Bilety na filmy pokroju Pitbulla albo Botoksu rozchodzą się jak ciepłe bułeczki, chociaż walory artystyczne każdego obrazu sięgają dna. Chodzi o rozrywkę? Jeśli odpowiedź jest przytakująca, oficjalnie ogłaszam Polskę największym siedliskiem masochistów na świecie.

Oczywiście, cała zapowiedź Kobiet mafii 2 posiada kilka „momentów”. Przede wszystkim dobrze wypadają sceny, wyglądające jak polska odpowiedź na Narcos. Niestety, trudno nie poczuć zapalenia spojówek, kiedy zwiastun otwiera trajkocząca Katarzyna Warnke. O czym mówi? O seksie, bo jakby inaczej można było sportretować obraźliwą kliszę „głupiej blondynki”. Sprawa wygląda jeszcze gorzej, gdy w późniejszej części zwiastuna jej bohaterka przechodzi operację plastyczną. Czyżby szykowała się powtórka Botoksu? Na koniec Vega rozrzuca po planie kilka wraków samochodów, których wypadki oraz spektakularne kraksy wyglądają jakby wyjęte wprost ze złotej ery VHS. Tylko nostalgii tutaj nie ma. Co najwyżej garść żenady.

Kobiety mafii 2 – pierwszy zwiastun:

Kobiety mafii 2 – opis fabuły

Fabuła Kobiet mafii 2 będzie kontynuowała wątki z pierwszego filmu. Zobaczymy zatem Nianię (Agnieszka Dygant), której działalność narkotykowa wykracza poza granice Europy do Kolumbii. Wraz ze swoim gangiem sprowadza stamtąd tony kokainy. Kiedy towar znika w podejrzanych okolicznościach, a kartel żąda głów, do Polski trafia śmiertelnie niebezpieczna Aida (znana z serialu Dom z papieru Angie Cepeda). Kolumbijka znajduje sojusznika w osobie trójmiejskiego przemytnika – Mata (Piotr Adamczyk). W tym czasie Spuchnięta Anka (Katarzyna Warnke) wychodzi z więzienia, zaś Siekiera (Aleksandra Popławska) przechodzi w Maroko na islam. Równocześnie kobieta przeżywa burzliwy romans z Amirem (Otar Saralidze) – terrorystą. Kiedy mężczyzna ginie w brawurowej akcji z udziałem komandosów GROM-u, pałająca zemstą zabójczyni powraca do Polski. Ma do wypełnienia śmiercionośny plan.

Każdorazowo stwierdzam, że Patryk Vega streszcza w swoich zwiastunach oraz mięsistych opisach fabuły 75% filmu. Kobiety mafii 2 trafią na ekrany polskich kin 22 lutego 2019 roku.

ZOBACZ TAKŻE: Kler największym hitem XXI wieku w Polsce