Home Zwiastun Korona królów: czy to będzie polska Gra o tron? Możemy raczej pomarzyć…

Korona królów: czy to będzie polska Gra o tron? Możemy raczej pomarzyć…

Korona królów: czy to będzie polska Gra o tron? Możemy raczej pomarzyć…

TVP wypuściło pierwszy zwiastun swojego historycznego serialu Korona królów. Polska Gra o tron? Raczej odpowiedź na tureckie historyczne telenowele, które w TVP świetnie się oglądają.

Pierwsze zdjęcie z planu serialu, które pojawiło się jakiś czas temu, spowodowało u większości internautów ironiczne komentarze. Nic dziwnego – charakteryzacja aktorów wyglądała bardzo marnie na tle zachodnich odpowiedników. A patrząc na to, jakie dobre polskie seriale teraz powstają, to można się było pokusić o coś więcej.

Premiera Korony królów miała mieć miejsce w listopadzie, jednak przesunięto emisję na styczeń. Wypuszczono za to pierwszy zwiastun. Jak się prezentuje?

Korona królów – pierwszy zwiastun:
Czy warto będzie zobaczyć serial TVP?

Po obejrzeniu nie mamy żadnych wątpliwości – polska Gra o tron czy Wikingowie to nie będą. Ale też sami twórcy po fali krytyki dali jasno do zrozumienia, że całość ma być telenowelą w historycznym konwencji. Jednak promocja wcale tak nie wygląda i zapowiada coś znacznie bardziej epickiego. Kostiumy i charakteryzacja nie napawają optymizmem, ale mamy za to dobry dynamiczny montaż, ciekawe filtry i przepiękne rodzime krajobrazy, które odpowiednio wykorzystane, sprawiają wrażenie „dużej” produkcji. Gorzej gdy akcja przenosi się do zamkniętych pomieszczeń – wtedy aż nadto odnosi się wrażenie obcowania z teatrem telewizyjnym. Damy jednak szansę – polska historia pełna jest fascynujących wydarzeń, o których warto opowiedzieć. Scenariusz może zdziałać tutaj cuda.

O czym będzie Korona królów?

Serial TVP opowie o kulisach władzy Kazimierza Wielkiego, który panował w Polsce w latach 1333-1370. Możemy się spodziewać intryg, knucia i rozgrywek politycznych. W obsadzie znaleźli się Mateusz Król, Wiesław Wójcik, Halina Łabonarska, Marta Bryła, Paulina Lasota, Piotr Gawron-Jedlikowski, Marcin Rogacewicz, Wojciech Żołądkiewicz, Ireneusz Pastuszak, Andrzej Popiel, Anna Grycewicz, Katarzyna Czapla, Tomasz Sapryk, Jan Wieczorkowski, Robert Gonera, Andrzej Deskur, Sławomir Orzechowski, Krzysztof Wrona, Mariusz Ostrowski oraz Agata Bykowska.

ZOBACZ TAKŻE: Patryk Vega tworzy nowy film, który wygląda TAK SAMO jak każdy poprzedni…

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *