Home Zwiastun Nadciąga DOBRE polskie science fiction? Jesteśmy za!

Nadciąga DOBRE polskie science fiction? Jesteśmy za!

Nadciąga DOBRE polskie science fiction? Jesteśmy za!

Pojawił się pierwszy zwiastun polskiego filmu science fiction – Człowiek z magicznym pudełkiem. Zapowiada się intrygujące kino nie tylko dla fanów gatunku!

O czym jest film Człowiek z magicznym pudełkiem?

Warszawa, rok 2030. Wydawać by się mogło, że dla Adama lepsze jutro było… wczoraj. Dotknięty zanikiem pamięci bohater musi zacząć wszystko od nowa. Przeprowadza się i rozpoczyna pracę w potężnej korporacji. Poznaje w niej atrakcyjną Gorię, którą jest totalnie oczarowany. Początkowo dziewczyna opiera się jego zalotom, uparcie twierdząc, że nie jest w jej typie. Gdy jednak romans nabiera rumieńców, chłopak dokonuje niebywałego odkrycia. W swoim nowym mieszkaniu znajduje stare radio, które nadaje audycje z lat 50. Okazuje się, że niezwykły odbiornik emituje również fale umożliwiające teleportację. Podczas jednej z podróży w czasie Adam „utyka” w 1952 roku. Zaniepokojona nieobecnością ukochanego Goria podejmuje się fascynującej, ale i niebezpiecznej misji sprowadzenia go z powrotem.

Człowiek z magicznym pudełkiem – zwiastun filmu:
Wrażenia? Nam się podoba!

Widać, że całość to ckliwa i romantyczna historia osadzona w konwencji filmu science fiction, ale zanim zaczniecie psioczyć, to zwróćcie uwagę na kilka znaczących szczegółów. Od początku czuć, że mamy do czynienia tutaj z pastiszem i łamaniem konwencji na każdym kroku. Uważni fani popkultury zobaczą tu nawiązania do naszych dzieł (słuszne skojarzenia z Seksmisją) oraz znanych hollywoodzkich produkcji (scena rodem z Fight Clubu to nie przypadek). A to zaledwie czubek góry lodowej. Dodatkowo, dochodzą nas słuchy, że film został bardzo dobrze przyjęty przez publikę oraz krytyków na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Od razu po pojawieniu się zwiastuna w sieci, Sfilmowani bez ceregieli napisali:

Bardzo czekamy! Premiera filmu Człowiek z magicznym pudełkiem zaplanowana jest na 22 października. Reżyserem jest Bodo Kox, zaś w rolach głównych zobaczymy Olgę Bołądź oraz debiutującego w głównej roli Piotra Polaka.

ZOBACZ TAKŻE: Gwiezdne wojny w Warszawie? Ależ to WYGLĄDA! I to zakończenie…

Comment(1)

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *