Home Zwiastun Nadciąga nowy film o rodzinie Beksińskich. Jest pierwszy zwiastun. Kiedy premiera?

Nadciąga nowy film o rodzinie Beksińskich. Jest pierwszy zwiastun. Kiedy premiera?

Jeszcze w tym roku będziemy mogli zobaczyć kolejny film poświęcony życiu rodzinie Beksińskich. Przed Wami pierwszy zwiastun dokumentu BEKSIŃSCY. Album wideofoniczny.

O czym dokładnie będzie film?

Historia przedstawiona w filmie rozpoczyna się w Sanoku, miejscu urodzenia wybitnego polskiego malarza – Zdzisława Beksińskiego i opowiada o jego skomplikowanej relacji z cierpiącym na depresję i podejmującym wielokrotnie próby samobójcze synem, Tomkiem. Dokumentalny dramat rodzinny precyzyjnie zrekonstruowano z prywatnych, nigdy wcześniej w takiej formie niepublikowanych, dźwiękowych, filmowych i fotograficznych materiałów archiwalnych, pochodzących w większości ze zbiorów samych Beksińskich.

Twórcy filmu BEKSIŃSCY. Album wideofoniczny w taki sposób piszą o swoim filmie dokumentalnym:
„Po wzbudzającym kontrowersje filmie fabularnym Ostatnia Rodzina, dokument BEKSIŃSCY. Album wideofoniczny zapowiada się jako autentyczny i bliski prawdy obraz losów rodziny Beksińskich.”

Kto jest twórcą?

Scenariusz filmu powstał na podstawie bestsellerowej biografii autorstwa Magdaleny Grzebałkowskiej pt. Beksińscy. Portret podwójny. Scenarzystą i reżyserem filmu jest Marcin Borchardt.

Nowy film o Beksińskich – kiedy premiera?

Nowy film o rodzinie Beksińskich
Fot. materiały prasowe

Film BEKSIŃSCY. Album wideofoniczny wejdzie do polskich kin jesienią 2017 roku, wcześniej zaplanowano jego festiwalową premierę. Budżet w całości zgromadzono ze środków publicznych. Wśród instytucji współfinansujących jego produkcję są: Polski Instytut Sztuki Filmowej, Gdyński Fundusz Filmowy i Program 2 Telewizji Polskiej.

ZOBACZ TAKŻE: Ostatnia rodzina: efekty specjalne? Nie uwierzycie, ile ich było w filmie 

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *