Home Zwiastun Postapokalipsa na Netflixie – oto zwiastun duńskiego The Rain! Serial zapowiada się obiecująco

Postapokalipsa na Netflixie – oto zwiastun duńskiego The Rain! Serial zapowiada się obiecująco

Postapokalipsa na Netflixie – oto zwiastun duńskiego The Rain! Serial zapowiada się obiecująco

Postapokalipsa wkracza na Netflixa. W sieci zadebiutował zwiastun duńskiego serialu The Rain. Koncept historii nie brzmi szczególnie intrygująco. Z kolei zapowiedź skutecznie nakłania do zapoznania się z serialem.

The Rain to pierwszy duński serial, realizowany dla Netflixa. Twórcy wzorują się popularnością The Walking Dead, kreując postapokaliptyczne uniwersum. Świat, który znaliśmy, przestał istnieć sześć lat temu, gdy groźny wirus uśmiercił niemal całą populację Skandynawii. Ludzie muszą odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Fabuła skupi się na losach brata i siostry. Rodzeństwo opuszcza bezpieczną kryjówką i dołącza do grupy ocalałych z zagłady. Razem wyruszają w niebezpieczną podróż, poszukując jakichkolwiek śladów życia.

Postapokalipsa na Netflixie

Chyba żadna konwencja ekstremalnego nurtu popkultury nie sprzedaje się tak dobrze, jak postapokalipsa. Nieprzerwanie od schyłku lat 60., gdy na ekrany kin trafiła Noc żywych trupów, widzowie na całym świecie uwielbiają historie o kresie cywilizacji. Dziś, liczne wizje eksterminacji człowieczeństwa rozpowszechnił się po globalnym rynku mediów wszelakich. Kolejne marki kradną serca widzów na całym świecie, jak cykl Mad Maxa (kino), seria Fallout (medium cyfrowe) czy franczyza The Walking Dead (serial telewizyjny i komiks). Osobiście uwielbiam w nich wizję współczesnej cywilizacji, w której warunki bytowe sprowadzone zostają do pierwotności i żelaznego prawa pięści.
Nic dziwnego, że również Netflix pragnie opowiedzieć swoją wersję historii o zagładzie ludzkości. Zwłaszcza, że cyberpunkowe podróże usługi VOD nie okazały się szczególnie udanymi tytułami (mam na myśli serial Altered Carbon oraz pełnometrażowy Bez słowa). Platforma zapowiedziała powstanie trzech produkcji o Armaggedonie. Pierwszy – The Rain – otrzymał już swój oficjalny zwiastun. Drugi – adaptacja amerykańskiego komiksu i serii książek V-Wars – znajduje się na wczesnym etapie postprodukcji. Nie można też zapomnieć o pełnometrażowym Cargo z udziałem Martina Freemana.

Zobacz zwiastun duńskiego serialu The Rain:

Prawie jak Bastion

Konstrukcja historii przypomina powieść Bastion autorstwa Stephena Kinga – tam również ludzkość zostaje zdziesiątkowana przez groźny wirus. Brakuje tylko krwiożerczych bestii na modłę zombie movie, które sprowadziły zagładę na mieszkańców Ziemi. Postapokalipsa wiąże się z wytworzeniem nowych grup społecznych oraz stałymi migracjami ocalonych w poszukiwaniu bezpiecznej lokacji.

The Rain podejmie podobną tematykę socjologiczną, na co wskazuje najnowsza zapowiedź serialu. Zwiastun wyraźnie podkreśla, że twórcy skupiają się na kondycji psychologicznej swoich bohaterów. Całokształt nie zostanie zrealizowany ze spektakularnym rozmachem.

The Rain zadebiutuje na Netflixie już 4 maja.

ZOBACZ TAKŻE: Netflix wydaje miliardy na produkcje oryginalne. Widzowie w USA i tak ich nie oglądają. Wolą klasyki