Home Newsy Wiedźmin: Michał Żebrowski jako lektor w zapowiedzi serialu Netflixa

Wiedźmin: Michał Żebrowski jako lektor w zapowiedzi serialu Netflixa

Wiedźmin: Michał Żebrowski jako lektor w zapowiedzi serialu Netflixa

Czyżby Michał Żebrowski ostatecznie nawiązał współpracę z serwisem Netflix? Aktor zagrał łowcę potworów w polskim serialu Wiedźmin. Teraz udzielił głosu w zwiastunie zagranicznej adaptacji książek Sapkowskiego.

Gumowy smok na zawsze zostanie symbolem polskich starań w gatunku fantasy. TVP zrealizowało w latach 2001-2002 film oraz serial Wiedźmin. Produkcja okazała się fiaskiem krytycznym, zamieniając pierwszą ekranizację prozy Sapkowskiego w rubaszny żart. Główną rolę w polskim Wiedźminie zagrał Michał Żebrowski. Niestety, nie zobaczymy go w nadchodzącym serialu Netflixa o łowcy potworów ze słowiańskiej mitologii. Aktor minionej dekady wystąpił za to w roli lektora w zwiastunie zagranicznego Wiedźmina.

Wiedźmin — Michał Żebrowski jako lektor w teaserze:

Netflix: kolejna kreatywna kampania marketingowa?

Kilka dni temu użytkownik Navi opublikował w serwisie YouTube oryginalną wersję zwiastuna Wiedźmina. Zamiast polskich napisów usłyszeliśmy lektora. Głosu użyczył mu Michał Żebrowski. Właściciel kanału podkreśla, że zwiastun jest w pełni oficjalny. Subskrybenci mogli go oglądać przez kilkanaście godzin na platformie Netflix.

To nie pierwszy raz, kiedy przedstawiciele serwisu streamingowego nawiązują do polskiej popkultury, reklamując którąś z produkcji oryginalnych. Kampania marketingowa Stranger Things wykorzystywała estetykę programu Nie do wiary! oraz jego prowadzącego, Macieja Trojanowskiego. Później serial o Eleven i popkulturowych latach 80-tych reklamowała Monika Brodka. Z kolei w polskich materiałach marketingowych stand-upu Ellen wystąpiła aktorka znana z popularnej „wizualizacji” Łukasza Jakóbiaka.

Wiedźmin: fabuła serialu Netflixa

Według fanowskich domysłów, fabuła pierwszego sezonu Wiedźmina będzie bazowała na dwóch zbiorach opowiadań: Ostatnim życzeniu oraz Mieczu przeznaczenia. Twórcy zdradzili dotąd krótki opis serialu: Wiedźmin, czarodziejka oraz księżniczka stworzą nietypową rodzinę. Wspólnie wyruszą w podróż przez fantastyczne krainy. Po drodze przekonają się, że ludzie wcale nie różnią się od najstraszniejszych potworów.

Serial powstawał w przepięknych lokacjach w Budapeszcie, na Wyspach Kanaryjskich oraz w Polsce (dokładnie: w Ogrodzieńcu).

Wiedźmin: obsada

Najbardziej rozpoznawalnym aktorem w obsadzie jest Henry Cavill. Przed udziałem w serialu mogliśmy go zobaczyć m.in. jako Supermana w kinowym uniwersum DC. Aktor zagra Geralta z Rivii. W głównych rolach ujrzymy również Freyę Allan w roli księżniczki Ciri oraz Anyę Chalotrę jako czarodziejkę Yennefer.

Wiedźmin: premiera

Nadchodzący serial będzie przeznaczony tylko dla dorosłych. Fabuła zamknie się w ośmiu odcinkach po godzinie każdy. Dokładna data premiery Wiedźmina nie jest jeszcze znana. Serial ma zadebiutować na platformie Netflix w ostatnim kwartale 2019 roku.

ZOBACZ TAKŻE: Wiedźmin Netflixa nie będzie jak Gra o tron. Aktorom dano wyraźny zakaz!

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *