Home Zwiastun Wielki powrót reżysera Dystryktu 9? Tajemniczy zwiastun nowego projektu

Wielki powrót reżysera Dystryktu 9? Tajemniczy zwiastun nowego projektu

Reżyser Dystryktu 9 wraca do korzeni? Przed Wami zwiastun nowego projektu Neilla Blomkampa zatytułowany Oats Studios Vol 1.

Oats Studios Vol 1 będzie serią krótkometrażowych filmów SF zrealizowanych przez Neilla Blomkampa. Szczegóły fabularne trzymane są w tajemnicy. Wiadomo jedynie (na podstawie powyższego zwiastuna), że pierwszy z szortów będzie traktował o wojnie pomiędzy ludzkością, a obcymi. Trzeba przyznać, że całość prezentuje się niezwykle klimatycznie i najbardziej kojarzy się z pierwszym pełnometrażowym filmem tego twórcy, czyli niezapomnianym Dystryktem 9.

Jaki jest cel tego projektu?

Filmy będą dostępne na Youtubie za darmo, a wybrane produkcje będzie można zobaczyć na platformie Steam. Następnie, po opublikowaniu wszystkich filmików, będą zbierane opinie fanów. Na podstawie jednego z szortów, zostanie nakręcony pełnometrażowy film.

Gwiazdy w obsadzie

W zwiastunie, który się pojawił, zobaczyć możemy hollywoodzkie gwiazdy. Na ekranie przewijają się Sigourney Weaver, która miała pracować z twórcą przy nowym Obcym (projekt niestety został zablokowany przez Ridleya Scotta) oraz Dakota Fanning.

Kiedy premiera filmów?

Niestety – data premiery serii filmów Oats Studios Vol 1 nie jest znana. Po zaprezentowanym materiale, jesteśmy jednak mocno nakręceni – w końcu Dystrykt 9 powstał na podstawie szorta Alive in Joburg. Warto go sobie przypomnieć: