Home Artykuły Ghost in the Shell: ciekawostki o słynnym cyberpunkowym anime

Ghost in the Shell: ciekawostki o słynnym cyberpunkowym anime

Ghost in the Shell: ciekawostki o słynnym cyberpunkowym anime

Ghost in the Shell to jeden z najlepszych filmów science fiction i zarazem kultowe anime. Już w 2017 roku zobaczymy film aktorski ze Scarlett Johansson, a póki co – sprawdźcie kilka ciekawostek o słynnej animacji.

Ghost in the Shell przedstawia losy tajnych agentów szukających niebezpiecznego hakera znanego jako Władca Marionetek. Główną bohaterką jest major Motoko Kusanagi, która jest praktycznie w całości zcyborgizowana – posiada ludzki mózg w sztucznym ciele, dzięki czemu jest zdolna do nadludzkich wyczynów.

Anime do dzisiaj zachwyca cyberpunkowym klimatem, swoją wielowarstwową fabułą i filozoficzną tematyką, w której stawiane są pytania dotyczące tożsamości ludzkiej.

Zanim pojawiło się kultowe anime Ghost in the Shell, wpierw istniała manga. Film animowany nie jest jednak wierną ekranizacją – z trzech tomów wzięto na warsztat jeden z wątków, który posłużył za stworzenie scenariusza.

31 marca do kin trafi aktorska hollywoodzka wersja z główną rolą Scarlett Johansson. Czy całość będzie równie dobra jak słynne anime? Czekamy na premierę, a póki co – sprawdźcie kilka ciekawostek o oryginalnej animacji.1Słynny teledysk

Wielu widzów po raz pierwszy zobaczyło fragmenty Ghost in the Shell dzięki teledyskowi Wamdue Project – King Of My Castle. Utwór ten cieszył się olbrzymią popularnością w 1998 roku – w niemieckim programie muzycznym VIVA singiel ten przez wiele tygodni znajdował się na 1. miejscu w notowaniu TOP 100.


LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *