Polscy aktorzy starszego pokolenia – którzy wciąż cieszą się popularnością?

0 Comments
Polscy aktorzy starszego pokolenia - którzy wciąż cieszą się popularnością?

Aktorskie kreacje często stają się kultowe. Osoby, które je tworzą nierzadko utożsamiane są z postaciami. Najlepsi polscy aktorzy starszego pokolenia są osobami, które zasłynęły wybitnymi rolami w produkcjach na małym i dużym ekranie, ale i na deskach teatrów. Często są również ich twórcami, dyrektorami oraz osobami, sprawującymi pieczę nad artystycznymi instytucjami oraz uczelniami na terenie całej Polski. Najlepsi aktorzy są artystami, którzy emanują kunsztem oraz utrzymują się wśród najbardziej wpływowych i najczęściej angażowanych osób do ról przez wiele dziesięcioleci. 

Polscy aktorzy starszego pokolenia – koniecznie warto o nich mówić

Polscy, żyjący aktorzy posiadają w swych dorobkach artystycznych bardzo liczne role, zarówno filmowe jak i teatralne. Wspaniałe osoby o charyzmatycznych charakterach, lubiane i podziwiane przez publiczność cechują się najczęściej kierunkowym wykształceniem oraz nieustanną pracą nad poszerzaniem swoich możliwości, umiejętności, kompetencji. Najlepsi polscy aktorzy starszego pokolenia są najczęściej ludźmi wielostronnie utalentowanymi, którzy oprócz gry aktorskiej świetnie odnajdują się w biznesie, posiadają talent wokalny, fotografują, malują, jeżdżą konno, grają w hokeja i przede wszystkim są niezastąpionymi mężami, ojcami, a nawet dziadkami dla swoich bliskich. W tak dostojnym gronie nie może zabraknąć Franciszka Pieczki, który od roli Gustlika w “Czterej pancerni i pies” zyskał sympatię widzów wieloma kolejnymi rolami. Koniecznie należy wspomnieć o Jerzym Sturhrze, którzy poza kultowymi rolami, jak w “Seksmisji” posiada w dorobku własne produkcje (“Duże zwierzę”). Warto dodać do zestawienia osobę Andrzeja Grabowskiego, który poza rolami filmowymi, teatralnymi i serialowymi świetnie odnalazł się w roli jurora programu o tematyce tanecznej. 

Najlepsi polscy aktorzy, którzy jeszcze nie powiedzieli ostatniego słowa

Starszym pokoleniem można określić również wybitnych aktorów polskich, którzy na scenach utrzymują się od ponad ćwierć wieku i wciąż prezentują chęć powiększania dorobku scenicznego. Wybitną postacią, która poza rolami krajowymi doceniana jest przez zagranicznych producentów bez wątpienia jest Marcin Dorociński, który poza kultowymi kreacjami w “Psach” i innych uznanych filmach zachwyci niebawem w kolejnej serii Mission Impossible u boku Toma Cruze’a. Koniecznie należy wspomnieć o Robercie Więckiewiczu i jego wyjątkowych rolach w “Pod mocnym aniołem” lub “Klerze”. Do wybitnych ponad przeciętność aktorów na polskiej scenie teatralnej i filmowych konieczne warto dopisać Andrzeja Chyrę z kultową rolą w “Komorniku” oraz Janusza Gajosa, za niezwykłe kreacje w wielu filmach oraz na deskach Teatru Narodowego w Warszawie. “Żółty szalik” to jedynie próbka jego możliwości, a wyjątkowość oraz niezwykły talent udowadnia on nie tylko na scenie, ale i w codzienności, gdzie aktorstwo zajmuje wyjątkową przestrzeń w życiu. Bogusław Linda oraz Daniel Olbrychski również zasługują na silne pozycje w zestawieniu najlepszych aktorów starszego pokolenia. 

Dodaj komentarz