Home Newsy Avengers: Koniec gry – ile zarobił film Marvela? Padł rekord box office!

Avengers: Koniec gry – ile zarobił film Marvela? Padł rekord box office!

Avengers: Koniec gry – ile zarobił film Marvela? Padł rekord box office!

Avengers: Koniec gry wtargnął na ekrany kin, miażdżąc konkurencję w notowaniach box office. Finał kinowego uniwersum Marvela pobił też rekord weekendu otwarcia w Stanach Zjednoczonych. Ile zarobiło dotychczas widowisko z Iron Manem i Thorem na pokładzie?

11 lat kinowego uniwersum Marvela, 21 filmów prowadzących do spektakularnego zakończenia serii. Avengers: Koniec gry niemal od początku było skazane na sukces. Notowania box office tylko temu dowodzą. Widowisko kończy historię, zapoczątkowaną w Wojnie bez granic — superbohaterowie są w stanie zrobić wszystko, aby cofnąć działanie Rękawicy Nieskończoności i przywrócić ład na Ziemi oraz w kosmosie. Równocześnie film podsumowuje każdą produkcję, wchodzącą w skład MCU. Pojawiają się nawiązania do Kapitana Ameryki: Zimowy Żołnierz, Kapitan Marvel oraz serialu Agentka Carter. Wszystko, aby godnie odprawić kultowych herosów na zasłużoną emeryturę.

Avengers: Koniec gry — ile zarobił nowy film MCU?

Avengers: Wojna bez granic pobiła rekord otwarcia w Stanach Zjednoczonych. Widowisko w trakcie trzech dni zarobiło 257 milionów dolarów, niestety nie cieszył się długo swoją pozycją. Nie trzeba było długo czekać, aby pierwsze miejsce na podium trafiło w ręce innego tytułu. Obecnym rekordzistą weekendu otwarcia jest Koniec gry. Najnowsza produkcja Marvela zarobiła w samych Stanach Zjednoczonych w trakcie kilku dni prawie 360 milionów dolarów. Należy do tego doliczyć dochód z krajów na całym świecie. W sumie spektakularny finał MCU posiada na koncie 1,223 miliarda dolarów! To rekord, jeszcze żaden film we współczesnej historii kina nie może pochwalić się tak zadowalającym wynikiem.
Bilety z pokazów przedpremierowych przyniosły Avengers: Koniec gry 60 milionów dolarów zysku. Znów złoto — wcześniej, pierwsze miejsce należało do Gwiezdnych Wojen: Przebudzenie Mocy (57 milionów dolarów zysku).  Widowisko może również pochwalić się zwycięstwem w kategorii najszybciej zarobionych 200 milionów dolarów (2 dni) oraz 300 milionów dolarów (3 dni).

Avengers: Koniec gry – zwiastun:

Najbardziej dochodowe filmy w historii kina

Marvel Studios wie, co fanom w duszy gra — funduje im to z naddatkiem, ale nie z przesytem. Tak, żeby seans był przeżyciem, a nie wizytą w fast foodzie. Nic dziwnego, że na projekcję filmu wybrało się tak wielu widzów. Koniec gry finalizuje 3. fazy kinowego uniwersum Marvela. Wszystkie filmy, wchodzące w ich skład nazwano mianem „Infinity Saga”. Kolejne widowiska nie będą powiązane z Thanosem ani Kamieniami Nieskończoności.

Pozostaje trzymać kciuki, aby Avengers: Koniec gry stał się najbardziej dochodowym filmem wszech czasów. Obecnie widowisko zajmuje 17. pozycję w rankingu. Pierwsze miejsca plasują:

  1. Avatar – 2,788 miliarda dolarów;
  2. Titanic – 2,187 miliarda dolarów;
  3. Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy – 2,068 miliarda dolarów;
  4. Avengers: Wojna bez granic – 2,048 miliarda dolarów;
  5. Jurassic World – 1,671 miliarda dolarów.

ZOBACZ TAKŻE: Avengers: Koniec gry – recenzja filmu. Czy warto iść do kina?

Comment(1)

  1. Fajny film, ale dlaczego miałbym trzymać kciuki? Dochodowość filmu to chyba ostatnia rzecz, która mnie interesuje 🙂

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *