Home Newsy Black Mirror: o czym będzie 5. sezon? Opisy odcinków i nowe zwiastuny

Black Mirror: o czym będzie 5. sezon? Opisy odcinków i nowe zwiastuny

Black Mirror: o czym będzie 5. sezon? Opisy odcinków i nowe zwiastuny

Black Mirror przedstawia zbiór niepokojących historii z niedalekiej przyszłości. Twórcy systematycznie pokazują, w jaki sposób nowe media mogą wpłynąć na naszą moralność albo humanitarność. Wkrótce zadebiutuje 5. sezon popularnego serialu z platformy Netflix. Poznaliśmy opis i zwiastun każdego odcinka.

Black Mirror należy do grona najpopularniejszych seriali na platformie Netflix. Każdy odcinek przedstawia inną historię, która przenosi widzów do dystopicznej rzeczywistości świata jutra. Czasem twórcy nawiązują estetyką do space-oper w stylu Star Treka. Innym razem sięgają po tematy tabu, jak pedofilia albo zoofilia. Generalnie: w serialu człowiek zawsze przegrywa w starciu z nową technologią. Marka zdobyła tak dużą popularność, że Netflix zdecydował się wyprodukować nawet film interaktywny Black Mirror: Bandersnatch. Czym zaskoczą nas nowe epizody serialu?

Black Mirror: Smithereens – zwiastun

Pierwszy epizod zaprezentuje wszystko, do czego przywykli wszyscy miłośnicy serialu. Zobaczymy technologię z niedalekiej przyszłości, która wpływa na kondycję psychiczną jej użytkownika. Nie zabraknie intrygi kryminalnej oraz analizy stadium wpadania w obłęd. Bohaterem odcinka będzie taksówkarz. Zwykle postępuje według sprawdzonych schematów, jednak pewnego dnia sytuacja wymknie mu się spod kontroli.

Obsada: Andrew Scott, Damson Idris i Topher Grace.Black Mirror: Rachel, Jack i Ashley Too – zwiastun

Tym razem Black Mirror zaproponuje coś dla nastolatków… Czy zdarzyło Wam się kiedyś dostać kolokwialnego „bzika” na punkcie ulubionego aktora albo piosenkarza? Z taką dysfunkcją nie potrafi poradzić sobie główna bohaterka nowego odcinka serialu. Dziewczyna wejdzie w posiadanie pewnej zabawki, która umożliwi jej obcowanie z ukochaną gwiazdą sceny pop. Nie zabraknie autotematycznych motywów. Wokalistkę zagra Miley Cyrus, która w młodości wcielała się w Hannah Montanę na Disney Channel.

Obsada: Miley Cyrus, Angourie Rice i Madison Davenport.Black Mirror: Striking Vipers – zwiastun

Podobnie jak filmy Jordana Peelego (To my, Uciekaj!), także ostatni odcinek 5. sezonu Black Mirror ukaże afroamerykańskie społeczeństwo Stanów Zjednoczonych. Zwiastun mówi niewiele na temat fabuły epizodu. Krótki opis również nie zdradza szczegółów: znajomi ze studiów spotykają się po latach. Nieświadomie wywołują lawinę zdarzeń, która na zawsze może odmienić ich życie.

Obsada: Anthony Mackie, Yahya Abdul-Mateen II, Nicole Beharie, Pom Klementieff i Ludi Lin.Black Mirror 5. sezon: kiedy premiera?

5. sezon Black Mirror zadebiutuje na platformie Netflix 5 czerwca 2019 roku. Jeśli jesteście miłośnikami serialowych antologii, polecam wam również sięgnąć po Miłość, śmierć i roboty. Seria inspirowana pulpowym SF jest dostępna w serwisie Netflix.

ZOBACZ TAKŻE: Netflix pozwany do sądu. Tym razem przez Black Mirror: Bandersnatch

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *