Home Newsy Cloverfield: kiedy kolejna część? To będzie kosmos!

Cloverfield: kiedy kolejna część? To będzie kosmos!

Cloverfield: kiedy kolejna część? To będzie kosmos!

Wpierw pojawił się Cloverfield (polski tytuł – Projekt: Monster) opowiadający o ataku obcych potworów na Nowy Jork kręcony „z ręki”. Potem otrzymaliśmy trzymający w napięciu kameralny thriller Cloverfield Lane 10. Teraz zaś otrzymamy trzeci film z tego uniwersum – God Particle.

O czym będzie Cloverfield 3?

Akcja God Particle będzie rozgrywać się w na amerykańskiej stacji kosmicznej i przedstawi losy stacjonujących tam astronautów. Po awarii akceleratora cząstek, załoga przeżyje szok – Ziemia, która znajdowała się w ich polu widzenia, zniknęła. Co się stało? Jak sobie poradzą w takim przypadku?

Kiedy premiera?

Premiera filmu God Particle w USA zaplanowana jest na 24 lutego 2017 roku. Reżyserem będzie mało znany Julius Onah, zaś w filmie wystąpią David Oyelowo, Gugu Mbatha-Raw, Ziyi Zhang, Elizabeth Debicki, Daniel Brühl oraz Chris O’Dowd. Producentem będzie oczywiście J.J. Abrams i jego firma Bad Robot.
Przypomnijmy, że druga część serii w reżyserii Dana Trachtenberga spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem zarówno ze strony widzów jak i krytyków. Chwalono przede wszystkim znakomity klimat i atmosferę paranoi. Cloverfield Lane 10 został nakręcony za skromne 5 mln dolarów, zarobił zaś na całym świecie ponad 100 mln dolarów.

Czy kolejny film z tego uniwersum będzie równie zaskakujący? Nie mamy wątpliwości, że ta seria to jedne z najciekawszych produkcji zahaczających o gatunek science fiction i fabuła części trzeciej jest niezwykle intrygująca. Czekamy!