Home Newsy Daybreak: samuraje, Pokolenie A i postapokalipsa. Netflix zapowiada nowy serial oryginalny

Daybreak: samuraje, Pokolenie A i postapokalipsa. Netflix zapowiada nowy serial oryginalny

Daybreak: samuraje, Pokolenie A i postapokalipsa. Netflix zapowiada nowy serial oryginalny

Netflix zapowiedział nowy serial oryginalny. Tym razem twórcy przeniosą nas do postapokaliptycznej rzeczywistości, zamieszkałej tylko przez dzieci i nastolatków. No i zombie… Szykujcie się na szaloną serię, łączącą pozornie odmienne konwencje oraz estetyki.

Plastyczna formuła filmów o żywych trupach jest niemal tak stara, jak historia światowego kina. Pierwszy horror z zagrożeniem, leżącym po stronie wskrzeszonych z martwych, trafił na ekrany kin w 1932 roku. White Zombie — chodzi bowiem właśnie o tę produkcję — nie był jednak filmem, który na stałe wpisał postać zombie do języka popkultury. Powolność żywych trupów, ich apetyt na ludzkie mięso, wizerunek gnijących zwłok oraz nieodłączny element survivalu w prowadzonych narracjach zawdzięczamy George’owi A. Romero. Twórca stanął za kamerą Nocy żywych trupów z 1968 roku, raz na zawsze ustanawiając stereotypy i klisze, związane z hordami nieumarłych. 

Współczesne kino coraz częściej igra z klasyczną konwencją kina o zombie. Najlepszym tego przykładem jest nowy serial na platformie Netflix.

Daybreak — fabuła

Akcja serialu osadzona zostanie w postapokaliptycznej rzeczywistości, przypominającej przestrzeń znaną z franczyzy Mad Max. Świat zamieszkują nastolatkowie (przedstawiciele pokolenia A — A jak Apokalipsa), walczący o przetrwanie w dość nietypowy sposób. Łączą się w „niebezpieczne” gangi gamerów oraz osiłków. Przy pomocy abstrakcyjnych orężów walczą z hordami wygłodniałych żywych trupów. Twórcy podkreślają, że pomysł na historię ma doprowadzić do zabawy klasyczną konwencją filmów i seriali o zombie:

Serial w pewnym stopniu będzie przypominał sagę samurajów. Znajdzie się miejsce również na teenage dramę oraz Battle Royale.

Battle Royale jest terminem zaczerpniętym z gier wideo. Oznacza mecz albo rozgrywkę, w której udział bierze kilka bądź kilkanaście drużyn. Gracze mają na celu wyeliminować wrogie ekipy. Rozgrywka kończy się, kiedy przy życiu zostanie tylko jedna drużyna.

Daybreak — teaser:

Daybreak — twórcy:

Showrunnerami oraz producentami wykonawczymi Daybreak zostali:

  • Aron Eli Coleite (Star Trek Discovery, Herosi),
  • Brad Peyton (Rampage: Dzika furia, Frontier).

Na stanowisku reżyserów zasiądą:

  • Sherwin Shilati (Riverdale, Lucyfer),
  • Kate Herron (Loki, Sex Education),
  • Mark Tonderai (Gotham, Nightflyers),
  • Brad Peyton.

W serialu wystąpią: Matthew Broderick, Krysta Rodriguez, Colin Ford, Sophie Simnett, Austin Crute, Alyvia Alyn Lind, Cody Kearsle, Jeante Godlock oraz Gregory Kasyan.

Daybreak — zdjęcia:

Daybreak — data premiery

Premiera serialu Daybreak odbędzie się 24 października 2019 roku na platformie Netflix.

Oczekując na niekonwencjonalny serial, możecie sięgnąć po inne produkcje o zombie, dostępne na platformie. Wśród nich znalazł się m.in. The Walking Dead, Kingdom, Zombieland, World War Z, Day of the Dead: Bloodline (którego szczerze wam nie polecam) oraz Black Summer (spin-off Z Nation — serialu również dostępnego w ofercie serwisu).

ZOBACZ TAKŻE: Zombie-rewolucja seksualna! The Walking Dead wprowadza nietypowego Szwendacza

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *