Home Newsy Kapitan Ameryka jako zombie i wiele więcej. Alternatywna historia MCU w serialu Marvel’s: What if…?

Kapitan Ameryka jako zombie i wiele więcej. Alternatywna historia MCU w serialu Marvel’s: What if…?

Kapitan Ameryka jako zombie i wiele więcej. Alternatywna historia MCU w serialu Marvel’s: What if…?

Disney+ rozpoczął promocję niektórych seriali oryginalnych. Twórcy zdradzili m.in. fragmenty odcinków What if…? Produkcja przedstawi alternatywne losy superbohaterów z MCU. Co na nich widać? Zombie Kapitana Amerykę, T-Challę jako Star Lorda i wiele więcej…

Co by było, gdyby…? jest odwiecznym pytaniem, zadawanym przez miłośników komiksów. Co by było, gdyby Spider-Man dołączył do Fantastycznej Czwórki? Co by było, gdyby Loki znalazł się na miejscu Thora? Odpowiadając na część z tych pytań, wydawnictwo Marvel rozpoczęło w latach 60. XX wieku publikację komiksów z serii What if…? Teraz formuła alternatywnych historii zostanie przeniesiona na język serialu animowanego. Jego fabuła odniesie się do kinowego uniwersum Marvela.

Marvel’s: What if…? – fabuła odcinków

Twórcy nie zdradzili jeszcze wszystkich wątków w nadchodzących epizodach. Wiadomo, że każdy odcinek będzie rozpoczynał się sceną z Watcherem. Potężna astralna istota śledzi różne linie czasu w równoległych wszechświatach. Zaobserwowane tam wydarzenia relacjonuje widzom serialu Marvel’s: What if…? Dotąd poznaliśmy fabułę jedynie kilku odcinków z animowanej antologii:

 • W jednym z odcinków to nie Steve Rogers, a Peggy Carter zażywa serum superżołnierza i zostaje heroiną. Przyjmuje pseudonim Kapitan Carter. Co ciekawe, w tym samym odcinku pojawi się również Steve Rogers, tym razem na miejscu… Tony’ego Starka!
 • Fabuła kolejnego odcinka odniesie się do serii popularnych komiksów Marvel Zombies. Nie wiadomo, jak wielu superbohaterów MCU przetransformuje się w złaknione mózgów bestie. Dotąd poznaliśmy jedynie Kapitana Amerykę jako żywego trupa. Czoła stawi mu jego przyjaciel, Zimowy Żołnierz.
 •  Zobaczymy również kosmiczną Czarną Panterę! T’Challa zajmie miejsce Star Lorda i wystartuje w odległą galaktykę.
 • Co powiecie na alternatywną wersję nordyckich mitów? W jednym z odcinków Loki zamiast Thora będzie władał Mjølnerem. Czyżby Asgard miał popaść w ruinę?

Marvel’s: What if…? – fragmenty serialu animowanego na Disney+

Marvel’s: What if…? – obsada

Twórcy zapowiadają, że głosu superbohaterom użyczą ich wykonawcy z kinowego uniwersum Marvela. Powinniśmy zatem usłyszeć Roberta Downeya Jr. w roli Iron Mana oraz Chrisa Pratta jako Star Lorda.

Watcher będzie dubbingowany przez Jeffreya Wrighta. Aktor wystąpił w serialu Westworld oraz takich filmach, jak Broken Flowers, Tylko kochankowie przeżyją, Casino Royale oraz Igrzyska śmierci.

Marvel’s: What if…? – kiedy premiera? Gdzie oglądać?

Marvel’s: What if…? będzie jednym z wielu seriali MCU, które na przestrzeni kilku kolejnych lat zadebiutują na platformie streamingowej Disney+. Serwis rozpoczął emisję w zeszłym tygodniu. Nic dziwnego, że jego przedstawiciele promują materiały w nowych spotach reklamowych. Wśród zapowiedzianych projektów z logiem Marvela znalazły się:

 • Falcon i Zimowy Żołnierz (serial) – 1 maja 2020 roku;
 • Wanda & Vision (serial) – wiosna 2021 roku;
 • Loki (serial) – wiosna 2021 roku;
 • Hawkeye (serial) – jesień 2021 roku.
 • She-Hulk – nieznana data;
 • Mr. Marvel – nieznana data;
 • Moon Knight – nieznana data.

Marvel’s: What if…? zadebiutuje na platformie Disney+ latem 2021 roku.

ZOBACZ TAKŻE: Avengers: Koniec gry na Disney+ z nową sceną. Kto występuje? Tony Stark i inna postać MCU

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *