Home Newsy Kierunek: Krypton! Na HBO GO trafił serial poświęcony dziadkowi Supermana

Kierunek: Krypton! Na HBO GO trafił serial poświęcony dziadkowi Supermana

Kierunek: Krypton! Na HBO GO trafił serial poświęcony dziadkowi Supermana

29 marca na HBO GO trafił serial poświęcony dziadkowi Supermana. Krypton – bo tak zatytułowana została produkcja – opowiada o wydarzeniach przed narodzinami Kal-Ela. Niestety, nie jestem wobec niego pozytywnie nastawiony – nad serią czuwa zgroza kina superbohaterskiego, pogromca Człowieka ze stali we własnej osobie: David S. Goyer.

Krypton opowie o wydarzeniach przed narodzinami Supermana. Fabuła skupi się na losach jego dziadka, Seg-Ela, który musi zmierzyć się z poważnym dylematem – ocalić swoją planetę czy pozwolić na jej upadek z nadzieją na lepszą przyszłość swojego wnuka? Krypton pogrąża się w chaosie, a dom El zostaje zhańbiony. W pierwszym sezonie pojawią się też inni bohaterowie, znani z komiksów DC, jak Brainiac czy podróżujący w czasie Adam Strange.

Seriale Marvela popadają w ruinę. Czas na DC?

Chyba wszyscy zgodzą się, że Marvel robi to lepiej. I nie chodzi mi o komiksy – tutaj moje serce na zawsze pozostanie po stronie Mrocznego Rycerza i jego partnerów. Różnica między dwoma wydawnictwami staje się najbardziej dostrzegalna, gdy porówna się ich jakość kinematograficzną. MCU znajduje się na zupełnie innym poziomie zaawansowania i zaangażowania niż kinowe uniwersum DC (a kolejne kinowe wybryki, jak zeszłoroczna Liga Sprawiedliwości tylko podkreślają tę tezę). Kinematograficzny bój zostaje wygrany przez Marvela również w przypadku medium telewizji. Podczas gdy DC produkowało telenowelowego Arrow i Flasha, twórcy z wrogiego koncernu ruszyli do walki wraz z Agentami T.A.R.C.Z.Y. oraz Daredevilem i znakomitą Jessicą Jones.

Dopiero niedawno uniwersum Defenders spotkało się z niewytłumaczalnym spadkiem fabularnej formy (głównie w serialu Iron Fist oraz we wspomnianym cross-overze wszystkich superbohaterów z nowojorskich dzielnic). Z drugiej strony Agenci T.A.R.C.Z.Y. również nie radzą sobie najlepiej, a próba wprowadzenia takich postaci jak Ghost Rider tylko na moment wyrwała widzów z sennego marazmu, spowodowanego wtórnością serialu. Nie wolno zapomnieć też o fatalnych Inhumans, którzy pogrzebali szansę na prowadzenie nowych, ciekawych bohaterów.

Wydawcy DC wykorzystali okazję. emitując w styczniu udanego Black Lightninga (zwłaszcza, gdy porówna się go do Gotham czy Supergirl). Kolejnym serialem od wrogów Marvela miał stać się – zapowiadany od dłuższego czasu – Krypton. Produkcja w Stanach wyemitowana została na kanale SyFy – polskim dystrybutorem produkcji okazało się HBO. Czy faktycznie było na co czekać?

Twórca Batmana v Supermana ucieka na Krypton

Moje obawy względem serialu spowodowane są głównie dwoma nazwiskami, odpowiedzialnymi za realizację projektu – mowa o Davidzie S. Goyerze oraz Cameronie Welsh. Pierwszy z twórców dał światu Batmana v Supermana, Ghost Ridera 2 oraz Nicka Fury z 1998 roku. Welsh zrealizował natomiast koszmarny serial Constantine (zdjęty po pierwszym sezonie) oraz mało wyrafinowanego Ash kontra Martwe Zło. Przy takiej współpracy zagłada Kryptona mogła nastąpić szybciej, niż ktokolwiek by się spodziewał.

Z drugiej strony wydaje się, że Goyer ma dokładnie zaplanowaną wizję produkcji oraz uwzględnione dalsze losy omawianego tytułu. W jednym z wywiadów zdradził nawet, że twórcy Kryptona posiadają już plany na kilka sezonów serialu w przód. Jedno jest pewne już dziś – seria z pewnością nie dorówna wspaniałemu Legionowi ze studia Marvela, o czym świadczą już materiały marketingowe Kryptonu.

Pierwszy sezon produkcji składa się z 10 odcinków. Kolejne epizody będzie można oglądać na HBO GO co tydzień, w każdy czwartek – dzień po premierze w USA.

ZOBACZ TAKŻE: HBO GO w końcu jak Netflix! Jak to działa? Ile kosztuje? Jak oglądać seriale HBO online?

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *