Home Newsy Netflix: powstanie serial o wojowniczej zakonnicy. Reżyseruje Agnieszka Smoczyńska

Netflix: powstanie serial o wojowniczej zakonnicy. Reżyseruje Agnieszka Smoczyńska

Netflix: powstanie serial o wojowniczej zakonnicy. Reżyseruje Agnieszka Smoczyńska

Netflix coraz śmielej realizuje nieszablonowe projekty. Wkrótce powstanie serial o wojowniczej zakonnicy. Na stanowisku reżyserki Warrior Nun zasiądzie polska reżyserka – Agnieszka Smoczyńska.

Największa platforma streamingowa na świecie coraz śmielej sięga po projekty, które innym wytwórnią filmowym wydają się zbyt ekscentryczne. Najlepszym tego przykładem jest serial Miłość, śmierć i roboty, bazujący na pulpowych magazynach z lat 70-tych i 80-tych. Na nim nie skończą się nieszablonowe plany Netflixa. Serwis będzie dystrybuował animację Guillerma del Toro o Pinokiu żyjącym we faszystowskich Włoszech oraz przedstawi crossover Alicji w Krainie Czarów z Czarnoksiężnikiem z Krainy Oz. Co powiecie również na serial o wojowniczej zakonnicy? Adaptacja komiksu Warrior Nun zmierza właśnie na małe ekrany.

Warrior Nun: fabuła

Warrior Nun będzie ekranizacją komiksów Bena Dunna, utrzymanych w estetyce mangi. Fabuła skupi się na 19-letniej Avie, która budzi się w kostnicy i odkrywa w sobie nadprzyrodzone moce. Kobieta szybko angażuje się w walkę dobra ze złem, stawiając czoła demonom, panoszącym się po Ziemi. Z pomocą przyjdzie jej boski artefakt, który ma zamontowany na plecach. Ava stanie się członkinią starożytnego zakonu, który od lat zajmuje się utrzymaniem porządku na naszej planecie. Siły dobra i zła postarają się odnaleźć dziewczynę i przejąć na nią kontrolę.

Dokładna data premiery serialu pozostaje nieznana.

Warrior Nun: Agnieszka Smoczyńska reżyserką serialu Netflixa

Agnieszka Smoczyńska stanowi dziś jedną z najbardziej niekonwencjonalnych reżyserek polskiej sceny kinematograficznej. Jej debiut na dużym ekranie – Córki dancingu – obił się szerokim echem w środowiskach krytyków. Zachwalano walory artystyczne obrazu oraz nonkonformistyczną treść. Dotąd nikt w Polsce nie odważył się połączyć estetyki musicalu z horrorem, całość osadzając w czasach PRL-u. Nad wyraz glamowych czasach PRL-u – warto by dodać. Spore uznanie wzbudził także drugi film Smoczyńskiej, Fuga. Reżyserka współpracowała też z Netflixem – zrealizowała dwa odcinki serialu 1983.

Obecnie Agnieszka Smoczyńska znajduje się na planie Warrior Nun w Hiszpanii. Nakręci 2 epizody serialu. W sumie produkcja będzie liczyła 10 odcinków.

Warrior Nun: obsada

Główna rola przypadła pięknej Albie Baptiście. Portugalska aktorka jest znana z kilku filmów i seriali zrealizowanych w swoim kraju. Kto wie, czy udział w Warrior Nun nie otworzy jej wrót światowej kariery? Obok Baptisty wystąpi Toya Turner (oddana zakonowi Shotgun Mary), Tristan Ulloa (ojciec Vincent), Thenkla Reuten (dyrektorka startupu technologicznego, kwestionująca władzę Watykanu), Kristina Tonteri-Young (siostra Beatrice), Lorena Andrea (siostra Lilth) oraz Emilio Sakraya (lider drobnych przestępców, działających w całej Europie).

Showrunnerem Warrior Nun został Simon Barry, wcześniej odpowiedzialny za seriale Continuum: Ocalić przyszłość oraz Van Helsinga.

ZOBACZ TAKŻE: Netflix: nowy polski serial? Trwają negocjacje z TVP