Home Newsy Piraci z Karaibów 6: twórca Czarnobyla odpowiedzialny za reboot serii

Piraci z Karaibów 6: twórca Czarnobyla odpowiedzialny za reboot serii

Piraci z Karaibów 6: twórca Czarnobyla odpowiedzialny za reboot serii

Piraci z Karaibów wyruszą w kolejny rejs. Kapitanem na odnowionym statku został Craig Mazin. Wcześniej na jego koncie znalazł się hit platformy HBO: Czarnobyl.

Nie było dziecka, dorastającego na początku XXI wieku, które w trakcie snucia niewinnych planów na przyszłość, chociaż przez moment nie zechciało zostać piratem. Wszystko za sprawą dochodowej serii filmów Disneya z Johnnym Deppem w roli głównej. Klątwa „Czarnej Perły” była wyśmienitym horrorem dla najmłodszych, dodatkowo wzbogaconym o wątki przygodowe.

Niestety, każdy kolejny film marnował szanse serii. W końcu franczyza osiadła na mieliźnie za sprawą ostatniego widowiska, niesławnej Zemsty Salazara. W trakcie prac nad filmem Johnny Depp przechodził kryzys w życiu prywatnym i nie stronił od używek, co w efekcie przełożyło się na słabą kondycję na planie. Scenarzyści również nie wywiązali się należycie z zadania. Co gorsza, z życiem pożegnała się najbarwniejsza moim zdaniem postać ze wszystkich piratów z Karaibów. Czy było sens kontynuować serię? Nie. W zamian Disney zaplanował jej reboot.

Piraci z Karaibów reboot: twórca Czarnobyla napisze scenariusz filmu

To pierwsza oficjalna wiadomość na temat Piratów z Karaibów 6, która pozwala nam wierzyć, że film faktycznie ujrzy światło dzienne. Disney postanowił odświeżyć utartą formułę i wprowadzić nowego głównego bohatera. Studio prowadziło też rozmowy z kilkoma scenarzystami, jednak żaden z nich nie został zatrudniony do prac nad filmem.

Wszystko zmieniło się, kiedy do gabinetu przedstawicieli Disneya zawitał Craig Mazin. Twórca jest najlepiej znany masowej widowni jako scenarzysta przejmującego thrillera politycznego z platformy HBO. Mowa oczywiście o Czarnobylu. Produkcja kilka dni po premierze wspięła się na pierwsze miejsce międzynarodowych rankingów seriali na największych serwisach filmowych. Sam oceniam ją niemal równie wysoko, chociaż pierwsze miejsce na zawsze skradł mi Breaking Bad.

Craig Mazin: Czarnobyl i komedie? Twórczość scenarzysty

Mało kto pamięta, że wcześniej w dorobku twórczym Mazina znalazły się całkiem dobre… komedie. Scenarzysta napisał m.in. historię do filmów:

  • Straszny film 3,
  • Straszny film 4,
  • Superhero,
  • Kac Vegas w Bangkoku,
  • Kac Vegas 3,
  • Łowca i Królowa Lodu.

Możliwe, że nadchodząca odsłona Piratów z Karaibów będzie stanowiła złoty środek pomiędzy zabawnymi komediami z początku kariery Mazina, a przejmującym miniserialem Czarnobyl. Trochę zabawy i trochę smutku. Wszystko podane w dobrych ilościach. No i masa przygodowych motywów z wyrazistymi bohaterami w głównych rolach. Tego sobie życzę od nadchodzących Piratów z Karaibów. Nigdy więcej Na nieznanych wodach, nigdy więcej Zemsty Salazara.

Piraci z Karaibów 6 – twórcy

Fabuła nowej odsłony serii pozostaje nieznana. Mazinowi w pracach nad tekstem pomoże Ted Elliott, ceniony amerykański scenarzysta, odpowiedzialny za sukces Shreka, animowanego Aladyna oraz pierwszych Piratów z Karaibów. Wcześniej na stanowisku scenarzystów widowiska znaleźli się Rhett Reese i Paul Wenick (Zombieland, Deadpool). Z niewiadomych przyczyn twórczy duet zrezygnował z prac nad filmem.

Pomimo kiepskich ocen, Zemsta Salazara zarobiła w kinach na całym świecie 800 mln dolarów. Łącznie Jack Sparrow oraz jego piracka załoga przyniosły Disneyowi około 4,5 miliarda zysków. Koncern medialny tak łatwo nie pozbyłby się kury, która znosi złote jaja.

Nie wiadomo, kiedy nowa część Piratów z Karaibów trafi na duże ekrany.

ZOBACZ TAKŻE: Czarnobyl: w serialu HBO było kilka błędów. Wypowiedź specjalisty

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *