Home Newsy Power Ranger w Rosji dozwolone od lat 18. Powód? Absurdalny

Power Ranger w Rosji dozwolone od lat 18. Powód? Absurdalny

Power Ranger w Rosji dozwolone od lat 18. Powód? Absurdalny

Hollywoodzkie Power Rangers w Rosji dozwolone jest dla widzów od lat 18. Skąd taka decyzja?

Firma WDSSPR, które zajmuje się dystrybucją hollywoodzkiej wersji Power Rangers w Rosji uznała, że film będzie wyświetlany w kinach dla widzów pełnoletnich. Dlaczego taka decyzja? W filmie Trini, czyli Żółta Power Ranger, jest postacią LGBT. Nie spodobało się to rosyjskim środowiskom prawicowym.

Politycy rosyjscy: „to gejowska propaganda!”

Powodem były liczne skargi środowisk prawicowych, które uważają, że przedstawienie postaci homoseksualnych to promowanie „zboczeń seksualnych” i nie powinno mieć miejsca. Jeden z polityków rosyjskich, Aleksiej Zurawlew uznał w jednym z telewizyjnych wywiadów, że Ministerstwo Kultury zachowało się skandalicznie, nie wprowadzając większych restrykcji związanych z wprowadzeniem Power Rangers do kin. Witalij Milonow z kolei uważa, że hollywoodzki film powinien być zakazany w Rosji.

Przypomnijmy, że ten polityk jest autorem ustawy przyjętej przez władze Sankt Petersburga, która zabrania „homoseksualnej i pedofilskiej propagandy ze strony mniejszości”. Został oznaczony przez Władimira Putina za służbę ojczyźnie.A jak wcześniej reżyser Dean Israelite skomentował wprowadzenie wątku LGBT w swoim filmie?

„Trini zadaje sobie wiele pytań odnośnie tego, kim jest. Myślę, że scena z jej udziałem jasno pokazuje, że to nic złego. Nastolatkowie sami decydują o tym, kim są i sami muszą znaleźć swoje miejsce w społeczeństwie”.

Co sądzicie o całej sytuacji w Rosji?

ZOBACZ TAKŻE: Pamiętacie TEGO robota z Power Rangers? Oto nowa wersja!

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *