Home Rankingi TOP 50: najlepsze komedie romantyczne

TOP 50: najlepsze komedie romantyczne

TOP 50: najlepsze komedie romantyczne

Przed Wami najlepsze komedie romantyczne wszech czasów. Sprawdźcie TOP 50 komedii romantycznych. Co znalazło się na pierwszym miejscu?

Komedia romantyczna to jeden z najbardziej popularnych gatunków filmowych. Jeśli szukacie najlepszych filmów o miłości, które możecie obejrzeć z drugą połówką, to jest to zdecydowanie dobra lista. Znajdziecie poniżej zarówno klasyczne komedie romantyczne, które nic się nie zestarzały, jak i te nowsze, które zdecydowanie warto zobaczyć. Autorem rankingu jest Karol Barzowski.

ZOBACZ TAKŻE NASZE NAJLEPSZE RANKINGI:

TOP 100: najlepsze horrory i filmy grozy

Najlepsze filmy 2016 roku

Najlepsze horrory 2016

Najlepsze polskie filmy 2016

Najlepsze francuskie komedie

Najlepsze polskie komedie1Najlepsze komedie romantyczne - 50-46

50. Jak stracić chłopaka w 10 dni

TOP 50: najlepsze komedie romantyczne
Fot. materiały prasowe

Zanim Matthew McConaughey zaczął zachwycać nas w dramatycznym repertuarze, typu „Witaj w klubie”, „Uciekinier” czy serial „Detektyw”, znany był między innymi jako gwiazda komedii romantycznych. Partnerował w nich Jennifer Lopez, Sarze Jessice Parker albo Jennifer Garner, ale zdecydowanie najlepszą chemię miał z Kate Hudson. „Jak stracić chłopaka w 10 dni” z udziałem tej dwójki to całkiem sprawnie zrealizowany kom-rom, który zarobił na całym świecie niemal 180 milionów dolarów.

49. Szesnaście świeczek

TOP 50: najlepsze komedie romantyczne
Fot. materiały prasowe

Klasyk lat osiemdziesiątych w reżyserii Johna Hughesa, odpowiedzialnego też m.in. za „Klub winowajców”, „Wujaszka Bucka” czy „Wolny dzień Ferrisa Buellera”. „Szesnaście świeczek” to kino młodzieżowe w najlepszym wydaniu, które stało się inspiracją dla wielu innych twórców. Wcielająca się w główną rolę rudowłosa Molly Ringwald była wtedy gwiazdą pierwszej wielkości. Szkoda, że kolejna dekada nie była już dla niej tak udana.

48. To skomplikowane

TOP 50: najlepsze komedie romantyczne
Fot. materiały prasowe

Meryl Streep nie ma sobie równych nie tylko, jeśli chodzi o dramatyczne, przejmujące kreacje, ale też kino zdecydowanie lżejsze, rozrywkowe. „To skomplikowane” jest tego najlepszym przykładem. W tej historii o nietypowym trójkącie miłosnym między osobami w średnim wieku, partnerowali jej Alec Baldwin oraz Steve Martin. Z reżyserką, która uchodzi za mistrzynię gatunku, a więc Nancy Meyers, musiało się to skończyć sukcesem.

47. Wesele Muriel

TOP 50: najlepsze komedie romantyczne
Fot. materiały prasowe

Pierwszy wielki sukces aktorki Toni Colette, późniejszej zdobywczyni Złotego Globu oraz nominacji do Oscara. Ta przesiąknięta piosenkami ABBY produkcja wcale nie jest aż tak łatwa i przyjemna jak mogłoby się początkowo wydawać. Film, mimo komediowo-romantycznej otoczki, porusza dość poważną tematykę i zdecydowanie nie zalewa widza lukrem. Bardzo dobre kino z Australii.

46. Przeboje i podboje

TOP 50: najlepsze komedie romantyczne
Fot. materiały prasowe

Udana komedia romantyczna w reżyserii Stephena Frearsa, znanego raczej z innego typu produkcji („Niebezpieczne związki”, „Królowa”, „Tajemnica Filomeny”). Tutaj wziął na warsztat zabawną powieść Nicka Hornby’ego pt. „Wierność w stereo” i wyszło z tego coś naprawdę dobrego.  John Cusack w jednej ze swoich najlepszych ról.


LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *