Home Recenzje To jeden z najlepszych filmów na podstawie książki Stephena Kinga. A prawie nikt go nie zna!

To jeden z najlepszych filmów na podstawie książki Stephena Kinga. A prawie nikt go nie zna!

To jeden z najlepszych filmów na podstawie książki Stephena Kinga. A prawie nikt go nie zna!

W tym roku triumfy święci ekranizacja książki Stephena Kinga zatytułowana TO. Ale to nie jedyny udany film na podstawie powieści mistrza horrorów. Netflix wypuścił produkcję, która zbiera znakomite oceny, a mamy wrażenie, że prawie nikt o niej nie słyszał.

Krótko po premierze i sukcesie horroru TO, na Netflixie zadebiutowała Gra Geralda. Wcześniej pojawił się naprawdę intrygujący zwiastun, ale sama promocja tej produkcji praktycznie nie istniała. Tymczasem aż się prosiło o jakąś serię plakatów (przy Stranger Things spece od marketingu działają wzorcowo) czy też jakieś mocne, przerażające spoty jak często robi to American Horror Story. Zresztą – sprawdźcie zwiastun. Dzieje się wiele i może się wydawać, że równie wiele zdradza, jednak nic bardziej mylnego!

Gra Geralda – zwiastun:

O czym jest Gra Geralda?

Wyjście na trzymający w napięciu thriller/horror jest banalnie prosty. Małżeństwo próbuje ratować swój związek. Jessie oraz Gerald zatrzymują się na weekend w oddalonym od cywilizacji domku letniskowym. Starają się urozmaicić swoje życie seksualne przy pomocy kajdanek. Przykutej kobiecie jednak przestaje się to wszystko podobać, dochodzi do kłótni, a następnie Gerald dostaje zawału i umiera. Czy Jessie uda się wyswobodzić?

O tym filmie najlepiej wiedzieć jak najmniej

O ile powieść Stephena Kinga jest co najwyżej średniakiem, tak film okazuje się trzymać w napięciu do samego końca. Carla Gugino w głównej roli sprawdza się znakomicie – walka o przetrwanie i jej psychologiczna przemiana ukazana jest w znakomity sposób. Obserwujemy, co miało wpływ na ukształtowanie jej osobowości, i jak stopniowo udaje się jej przezwyciężyć własne lęki i koszmary. Wszystko to podane jest w przystępny sposób – scenariusz ma znakomicie rozłożone akcenty, dzięki czemu historia staje się znacznie bardziej rozbudowana niż mogłoby się to wydawać na pierwszy rzut oka. Wiemy – brzmi to wszystko enigmatycznie, ale to jeden z tych filmów, o którym najlepiej wiedzieć jak najmniej.

Trzyma w napięciu do ostatniej minuty!

Gra Geralda trzyma w napięciu i potrafi zdrowo przerazić. Znakomita gra kamerą w klaustrofobicznym pomieszczeniu, zabawa światłem – twórcy pokazują, jak zbudować klimat nie tylko za pomocą typowego chwytu jump scare. Piwo temu, kogo ani razu w trakcie filmu nie przejdą dreszcze!

Czy tylko nam się podobało? Znakomite oceny na całym świecie

Po obejrzeniu filmu, upewniliśmy się tylko, czy nie przesadzamy w tych zachwytach. Weszliśmy na Rotten Tomatoes, a tam aż 89% pozytywnych recenzji! Jeśli więc macie wolny wieczór, szukacie filmu, który będzie Was trzymał w napięciu do ostatniej minuty, to wybierzcie Grę Geralda. Nie zawiedziecie się.

ZOBACZ TAKŻE: Stephen King: najlepsze horrory – filmy

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *