Seriale lat 90, których nie da się zapomnieć

0 Comments
Seriale lat 90, których nie da się zapomnieć

Seriale lat 90, których nie da się zapomnieć

Lata 90 to niewątpliwie okres, który dla seriali  głównie zagranicznych, ale nie tylko był przełomowy. To właśnie wtedy zaczęły powstawać pierwsze telewizje kablowe, na które chętnie decydowało się wielu naszych rodaków. Jednak mimo że w tym czasie można było zobaczyć wiele produkcji, to tylko nieliczne z nich zapadły w naszą pamięć. Jakie seriale lat 90 na zawsze pozostaną w naszych sercach? Wszystko wyjaśni się po przeczytaniu tego tekstu!

„Zbuntowany Anioł” – telenowela argentyńska

„Zbuntowany Anioł” to niezaprzeczalnie serial lat 90, który widzowie pokochali i nadal chętnie do niego wracają. Zresztą nie bez powodu co jakiś czas jest on ponownie emitowany w telewizji. Mimo że minęło już przeszło 20 lat, to główna bohaterka, czyli Milagros nadal tak samo wzrusza, jak i bawi. Dziewczyna nie miała łatwego życia. Już jako niemowlę straciła matkę, a z ojcem nigdy nie miała kontaktu. Wychowywała się w klasztorze, gdzie nie traciła pogody ducha i chętnie służyła pomocą innym dzieciom. Jednak przyszedł czas, że ukończyła 18 lat i zmuszona była opuścić jedyny dom, jaki dotąd znała. Milagros trafia do rezydencji, w której podejmuje pracę jako pokojówka. Nie zdaje sobie sprawy, że jej bezpośrednim przełożonym jest jej biologiczny ojciec. Mimo że dziewczyna znajduje w rezydencji przyjaciół, to nie brakuje jej również wrogów. Zwłaszcza, że zakochuje się w Ivo, a więc synu swojego pracodawcy. Z tego względu z całą pewnością nie jest przychylna jej narzeczona młodego bogacza, ale nie tylko. Również pokojówka Martha daży Milagros niechęcią. Tymczasem niepełnosprawny kuzyn Ivo – Pablo również zakochuje się w niewinnej Mili. Czy dziewczyna znajdzie w końcu miłość i szczęście? Jak zakończą się te wszystkie zawirowania? Z całą pewnością należy obejrzeć serial „Zbuntowany Anioł”, o ile do tej pory to jeszcze nie nastąpiło.

„Cudowne lata”

„Cudowne lata” to amerykański serial lat 90, a dokładniej kultowa komedia. Rodzina Adamsów nie wyróżnia się niczym na tle innych. Jednak historia głównie opowiada o nastoletnim Kevinie. Jest rok 1968, a chłopak ma aktualnie 12 lat. Wraz z bratem Waynem, siostrą Karen oraz rodzicami mieszka na przedmieściach. Jego szkolnym przyjacielem jest Paul, a miłością i koleżanką Winnie. Niestety dziewczyna nie wie, że Kevin od dłuższego czasu się w niej podkochuje. Mimo iż „Cudowne lata” to serial komediowy, w którym przez sześć sezonów widzowie mogą śledzić zabawne perypetie nastolatka i jego bliskich, to pokazuje też wiele problemów, z którymi przyszło zmagać się młodemu chłopakowi. Tak naprawdę Kevin na naszych oczach dorasta i z młokosa powoli staje się mężczyzną. Na przełomie lat zaczyna znacznie lepiej rozumieć, czym jest seksualność i jakie wartości w życiu są najważniejsze. I chociaż na swojej drodze spotyka wiele przeciwności losu, to doskonale wie, że o prawdziwą miłość zawsze warto walczyć.

„Świat według Bundych”

„Świat według Bundych” to kolejny serial lat 90 wyprodukowany w Stanach Zjednoczonych. Al jest głową zupełnie przeciętnej rodziny, wraz z którą mieszka w Chicago. Mężczyzna zatrudniony jest w sklepie z obuwiem, co sprawia, że niewiele zarabia, a nikt poza nim w domu nie pracuje. Dlatego też Al nie może zrozumieć, dlaczego po powrocie do domu nie może oddać się swojej ulubionej rozrywce, czyli siedzeniu na w toalecie i piciu piwa. Szczególnie, że jego żona również nie jest zbyt aktywna, a najchętniej nie robiłaby nic innego poza jedzeniem słodyczy i oglądaniu telewizji. Zresztą dzieci Ala i Peggy – Bud i Kelly wzięli przykład z rodziców. Chłopak zgrywa macho, a dziewczyna chętnie umawia się na randki, ale nie grzeszy zbyt sporą inteligencją. Mimo że rodzinie się nie przelewa, to zawsze potrafi wyjść z niekomfortowej sytuacji w zabawny sposób. „Świat według Bundych” to idealny serial dla osób, które potrzebują poprawy nastroju lub miłego spędzenia czasu w długie zimowe wieczory.

Dodaj komentarz