2 najlepsze planszówki dla dwóch osób

0 Comments
Najlepsze planszówki

Gry komputerowe chyba nigdy całkowicie nie wyprą tradycyjnych planszówek. To właśnie one najlepiej sprawdzają się na imprezach domowych ze znajomymi lub jako rozrywka dla całej rodziny. Niestety sporo gier planszowych przeznaczonych jest dla większej liczby graczy. Poniżej znajduje się TOP 2 najlepszych planszówek dla 2 osób. Na pewno warto poznać te propozycje!

Blokus duo

Blokus duo niewątpliwe może nas zmylić niewielkim pudełkiem i krótką instrukcją. Jednak jest to gra, od której bardzo ciężko jest się oderwać. W opakowaniu znajduje się tylko kwadratowa płytka i 2 zestawy w różnym kolorze klocków po 21 w każdym. W jednym zestawie każdy element ma inny kształt.
Na planszy ze 196 polami zaznaczone są dwa miejsca, od których można zacząć grę. Zasady rozgrywki są dość proste. Każdy uczestnik musi ułożyć na planszy jak największą liczbę swoich klocków i w tym samym czasie za ich pomocą blokować ruchy przeciwnika. Ustawianie zaczyna się od oznaczonych kropkami pól. Dwa umieszczone elementy przez jednego z gracza zawsze muszą stykać się wyłącznie rogiem. Nie mogą dotykać się bokami. Natomiast z klockami przeciwnika mogą stykać się dowolnie. Kiedy elementy znajdą się na planszy, nie można ich zdejmować, przesuwać, czy obracać. Wygrywa ten gracz, któremu na koniec rundy zostanie mniejsza ilość pól na elementach, każdy ma ich od 1 do 5.

Wsiąść do pociągu

Wsiąść do pociągu to cała seria gier oparta na mapach świata. Choć można grać w nie we 4 osoby, to nic nie stoi na przeszkodzie, by rozpocząć rozgrywkę tylko we dwoje. Każdy z graczy wybiera kolor swoich wagoników i losuje 3 bilety, na których zaznaczone są trasy, które będzie musiał ułożyć. Dodatkowo do ręki dostaje 4 karty pociągów, które są opłatą za możliwość ułożenia wagoników na planszy. W każdej turze uczestnik może wykonać 3 akcje. Pierwszą z nich jest wyłożenie klocków i zapłata kartami. Drugą dobór dwóch kart pociągów z zakrytej talii. Natomiast trzecią jest dobranie jednej, dowolnej karty z 5 odsłoniętych i ułożonych obok planszy. Celem gry jest jak najszybsze utworzenie tras, które znajdują się na biletach. Punkty można dostać za wyłożenie wagoników, ukończenie trasy, wstawienie dworca lub utworzenie najdłuższej trasy. Wygrywa ten, kto zdobędzie największą liczbę punktów.
Wsiąść do pociągu ma kilka wersji. W czasie rozgrywki można poruszać się po Europie (jest też specjalna wersja dla dzieci), krajach północy, Afryce, Niemczech, USA, a nawet dookoła świata.
Co więcej, wydano także 8 dodatków, do których niezbędne jest posiadanie jednej z podstawowych edycji.

Dodaj komentarz