Paroodcinkowe seriale na Netflixie warte obejrzenia.

0 Comments
Paroodcinkowe seriale na Netflixie warte obejrzenia.

Paroodcinkowe seriale na Netflixie warte obejrzenia.

Oglądanie krótkich seriali może być atrakcyjne z wielu powodów. Z jednej strony nie wymagają od nas poświęcenia, nie męczą przedłużającymi się wątkami. Paroodcinkowe seriale na Netflixie sprawdzą się jako rozrywka w czasie zimowego wieczoru, a także pozwolą zabieganym wczuć się w daną historię. 

Gambit królowej

Gambit królowej to miniserial telewizyjny z 2020 roku, oparty na powieści autorstwa Waltera Tevisa, o tej samej nazwie. Jego tytuł odnosi się do otwarcia szachowego. Akcja serialu rozgrywa się w latach 50. na terenie Lexington i opowiada o losach ośmioletniej Beth, która po stracie matki trafia do sierocińca. Tam pod wpływem tabletek uspokajających dziewczynka kształtuje umiejętność wizualizacji i szybko staje się zdolną szachistką. Kilka lat później Beth zostaje adoptowana przez bezdzietne małżeństwo Wheatleyów. Potem dziewczyna bierze udział w turnieju szachowym i wygrywa, mimo że nie miała wcześniej doświadczenia. Tak rozpoczyna się jej kariera.

Sprzątaczka

Dziesięcioodcinkowy serial Sprzątaczka jest adaptacją powieści autobiograficznej Stephanie Land, której tematem są jej doświadczenia z wyrwania się z toksycznego związku, a potem życie na własny rachunek. Główną bohaterką jest Alex (gra ją Margaret Qualley), będąca samotną matką. Kobieta postanawia rozpocząć pracę jako sprzątaczka, by jakoś związać koniec z końcem, a także mieć możliwość na zapewnienie swojej córce lepszej przyszłości. Jest to dramatyczna historia, w której główna bohaterka musi podejmować trudne decyzje, zmagać się z bezdusznym systemem, a nawet skrajnym ubóstwem oraz bezdomnością.

Unorthodox 

Unorthodox to niemiecki telewizyjny miniserial dramatyczny, który zadebiutował na Netflixie 26 marca 2020 roku. Główną bohaterką jest Esty, 19-letnia Żydówka. Dziewczyna żyje nieszczęśliwie w zaaranżowanym małżeństwie wśród, ultraortodoksyjnej sekty Satmar w Williamsburgu na Brooklynie w Nowym Jorku. Wkrótce postanawia uciec do Berlina, gdzie mieszka jej matka. Pomimo niezadowolenia członków rodziny Etsy próbuje prowadzić świeckie życie, odrzucając wszystkie tradycje oraz środowisko, w którym się wychowała. Jej mąż, który dowiaduje się, że Etsy jest w ciąży, jedzie do Berlina z kuzynem, na polecenie ich rabina, aby spróbować ją odnaleźć. Ten miniserial spodoba się wszystkim fanom niezależnej roli kobiety na ekranie.

Clickbait

Miłośnicy słynnego serialu Black Mirror szczególnie powinni zwrócić uwagę na Clickbait. Tematem przewodnim tego trzymającego w napięciu thrillera jest sprawa zaginionego mężczyzny. Nick Brewer (w którego wcielił się Adrian Grenier) to tylko z pozoru kochający mąż i przykładny ojciec, ponieważ kilka godzin po jego porwaniu krąży w Internecie tajemniczy filmik. Mężczyzna trzyma w ręku kartkę, na której napisał wyznanie, że znęcał się nad innymi kobietami, a jedną z nich nawet doprowadził do śmierci. Najbliżsi Nicka nie chcą uwierzyć rozpowszechnionemu nagraniu, jednak z każdym dniem wątpliwości stają się coraz wyraźniejsze. 

 

Dodaj komentarz