Ciekawe filmy fantasy dla młodzieży

0 Comments
Ciekawe filmy fantasy dla młodzieży

Fantasy to jeden z ulubionych gatunków filmowych wśród młodzieży. Stworzono wiele ciekawych produkcji fantasy dla młodzieży, które zachwycają swoją fabułą, efektami specjalnymi i barwnymi bohaterami. W tym artykule przedstawimy ciekawe filmy fantasy dla młodzieży.

Harry Potter

Legendarna seria siedmiu powieści autorstwa J.K. Rowling, która opowiada historię tytułowego bohatera – Harry’ego Pottera – oraz jego przyjaźni z Ronem Weasleyem i Hermioną Granger. Akcja książek rozgrywa się w fikcyjnym świecie magii, a główny wątek skupia się na Harrym, który odkrywa, że jest członkiem słynnego rodu czarodziejów i zostaje przyjęty do Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Tam spotyka przyjaciół, którzy pomagają mu walczyć przeciwko złemu Lordowi Voldemortowi, który zabił jego rodziców i próbuje teraz zdobyć władzę nad światem magii.

Książki “Harry Potter” zyskały ogromną popularność na całym świecie i były przetłumaczone na ponad 80 języków. Zostały też zekranizowane przez Warner Bros. Seria filmów zdobyła również ogromną popularność i niewiarygodny sukces. W filmie pojawia się wiele ciekawych postaci i intrygujących miejsc. Jest to seria filmów, których nikt nigdy nie zapomni i zawsze będą uznawane za jedno z najwybitniejszych dzieł fantasy w historii ludzkości.

Opowieści z Narnii

To seria filmów fantasy autorstwa C.S. Lewisa. Opowiadają historię czwórki rodzeństwa – Petera, Edmunda, Susan i Lucy Pevensie – którzy przez magiczne drzwi trafiają do fikcyjnego świata Narnii, królestwa zamieszkanego przez stworzenia magiczne, takie jak lew Aslan, centaury, fauny i minotaury.

Pierwsza część “Król Lew” opowiada historię Edmunda i Lucy, którzy zostają zabrani do Narnii przez czarodziejkę i tam spotykają Aslana, który wskazuje im drogę do odzyskania królestwa z rąk złego króla zwierząt, Czarnego Wilka.

“Podróż Wędrowca do Świtu” opowiada o przygodach Edmunda, Lucy, Susan i Petera, którzy pomagają Aslanowi ocalić Narnię przed złem i położyć kres rządom Czarnego Wilka. W “Horse and His Boy” odkrywają przerażającą prawdę o Narnii i jej przeszłości, a także o swoim przeznaczeniu.

“Prince Caspian” kontynuacja historii, gdzie rodzeństwo wraca do Narnii, aby pomóc Caspianowi w odzyskaniu tronu. “The Voyage of the Dawn Treader” przedstawia przygody Edmunda, Lucy i kuzyna Eustace’a na statku “Dawn Treader”, podczas podróży po morzu Narnii.

Opowieści z Narnii to seria pełna magii, przygód, przyjaźni i pojedynków między dobrem i złem, która zachwyci zarówno dzieci jak i dorosłych.

Labirynt

To kolejny ciekawy film fantasy dla młodzieży, który warto obejrzeć. Film opowiada historię młodego chłopca imieniem Sarah, który jest zmuszony wyruszyć na poszukiwania swojego brata Toby’ego, który został porwany przez Króla Podziemi – goblinów. Aby uratować brata, Sarah musi przejść przez labirynt i pokonać różne przeszkody, które stają na jej drodze.

Film został wyreżyserowany przez Jima Hensona, znanego twórcę programów telewizyjnych dla dzieci, takich jak “Muppet Show” oraz filmów fantasy takich jak “Stworzenia kukiełkowe” Jest to film z 1986 roku ale nadal cieszy się dużą popularnością wśród młodzieży. Film jest pełen ciekawej fabuły, intrygujących postaci i pięknej sztuki kukiełkowej, która przyciąga uwagę widza.

The Hunger Games

to film science fiction/fantasy dla młodzieży, który opowiada historię Katniss Everdeen, dziewczyny pochodzącej z dystryktu 12, która występuje w losowaniu, aby brać udział w “Igrzyskach Śmierci”, brutalnym turnieju walki na śmierć i życie, zorganizowanym przez rząd totalitarny Panem. W Igrzyskach bierze udział 24 uczestników, po jednym z każdego dystryktu, w celu walki o przetrwanie.

Katniss, wraz z Peetą Mellarkiem, swoim partnerem z dystryktu 12, zostaje zmuszona do walki z innymi zawodnikami, którzy są dobrze przygotowani, zdeterminowani i przebiegli. W trakcie turnieju, Katniss musi radzić sobie z trudnościami, które pojawiają się na jej drodze, takimi jak brak jedzenia i wody, trudne warunki atmosferyczne oraz innych uczestników, którzy są gotowi zrobić wszystko, by wygrać.

Film jest oparty na powieści autorstwa Suzanne Collins i został wyreżyserowany przez Gary’ego Rossa. Zdobył on uznanie zarówno krytyków jak i widzów. Aktorzy jak Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, i Liam Hemsworth odgrywający role główne również otrzymali pochwały za swoje kreacje.

The Hunger Games porusza tematy takie jak walka o przetrwanie, totalitaryzm, przyjaźń, lojalność, i poświęcenie. Skłania widzów do refleksji nad społeczeństwem oraz podejmowaniem trudnych decyzji w obliczu przemocy i przemocą.

filmyfantastyczne.pl – Twoje nowości kinowe!

Dodaj komentarz